Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az általános iskola hányadik...

Az általános iskola hányadik osztályában tanulnak a gyerekek a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk sose volt róluk szó.
2020. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem max. említés szintjén tanulnak róla 7. vagy 8.-ban amikor a földtörténeti korokat tanulják.
2020. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk meg voltak említve a 7.-es földrajz könyvben, de valami olyan amatőr banda írhatta azt, akik szerint a Brontosaurus egy létező faj volt.
2020. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Pont azért kérdeztem, mert húsz-huszonöt éve, amikor én voltam általános iskolás, mi sem tanultunk dinoszauruszokról, és arra gondoltam, ez talán változott.

Volt olyan osztálytársam, amelyik azt sem tudta, mik azok.

2020. dec. 15. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Történelemben érintőlegesen. Volt, kihalt
2020. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
84%
#3 A Brontosaurus nem faj, hanem genus, és létezett. Sokáig úgy gondolták, hogy a Brontosaurus és az Apatosaurus ugyanaz, pár éve viszont újravizsgálták a leleteket, és kiderült, hogy mégis van köztük annyi különbség, hogy a Brontosaurus külön genusként legyen kezelve.
2020. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!