Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek így feltudok...

Szerintetek így feltudok készülni a májusi fizika, illetve biológia emeletre?

Figyelt kérdés
Már járok 2 hónapja kulontanarhoz ezekből a tárgyakból, de otthon magamtól még nem igen tanultam rájuk. Tavaly írtam májusban biosz emeltet, az 45% lett. Szóval van alapom, meg faktos voltam gimiben. Ettől függetlenül nagyon megkopott a tudásom azóta. Fizikaval az a helyzet, hogy eddig még csak a mechanika temakort vettem át, azt is úgy félig. Ha holnaptól megprobalnek elkezdeni tanulni, és mindennap raszannek mind a 2 tárgyra 2 2 órát akkor sikerülhet májusra a 80% feletti érték mind a 2bol?

2020. dec. 26. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Sikerülhet! Majd írd meg az eredményeid ha nem felejted el addigra!
2020. dec. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Megkérdezhetem eddig miért nem tanultál?
2020. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy sikerülhet.

A fizika, biológia tantárgy az főképp a logikán alapul nem pedig a bemagolt, nyers információkon. Persze nagyon fontos ahhoz, hogy tudj fizikás vagy bioszos fejjel gondolkodni rengeteget tanulni de ha jó eszed van hozzá akkor sokkal többre is képes leszel mint azt hinnéd.

Sok sikert kívánok és ne add fel! Képes vagy rá! :)

2020. dec. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Csak azért kérdeztem, hogy felmérjem mi az oka és mennyire tudnál elszánt lenni ebben a pár hónapban, semmi rossz szándékom nem volt, de persze le kellett pontozni...úgy gondolom,hogy ha nagyon odateszed magad nyikván sikerülhet, ha tényleg megfogadod amit mondtál,de nem szabad ellustulnod.
2020. dec. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia 2#,na,en zöld kezet adtam a kérdésedre. Igazából csak azért nem írtam, mert nem igazán néztem tegnap a GYKt. A kérdésre válaszolva,.. Hát több oka van. Készültem nyelvvizsgara, meg KRESZ vizsgára az elmúlt hónapokban. Mostanában meg heti 2x járok vezetni, 2x megyek angoltanarhoz, illetve haverjaimmal sokat szoktam kint lenni, este 5tol 8ig.igazabol utána meg mindig úgy vagyok vele, hogy holnap tanulok, mert este már mit lehet fejlődni..... Így húzódott, halasztódott kicsit. Kicsit hozzatett a lustasagom, sokat cigizek, gyakran kimegyek tanulás közben..... Meg elég rendszertelenül alszok, gyakran érzem magam erőtlennek..... De most már elakarom határozni magam, tegnap este 2 órát fizikaztam.
2020. dec. 28. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Köszönöm, akkor csak mást nem értek, minek pontoz le. Hasonló helyzetben vagyok mint te annyi, hogy én októberben letudtam a bioszt és decemberben kezdtem a kémiát májusra, ami nehézségben hasonló lehet mint a fizika.

A bioszra azt ajánlom, hogy ha van háttértudsod olvasd el a Nagy Etele és a mozaikos könyveket valamint csinálj jó sok korábbi érettségi feladatot, nekem így jól sikerült a biosz.

Fizikára meg tényleg azt hogy sokat számolj és az elméletet lehet még jó is, hogy csak most besűrítve kezded el tanulni mert akkor jobban frissen marad meg az agyadban. Viszont most koncentrálnod kell, hogy igenis tanulj. Nekem is ott a vezetés, találkozgatok a barátaimmal és segítek mellette egy két embert a tanulásban. Ez így mind oké, belefér az időmbe, mert mellette a kémiát tartom most nagyon fontosnak. Szerintem te is szabd meg, hogy heti 3-4 szer leülsz pár órát fizikázni és ugyanígy a biosszal. Akár írd fel eseményként, hogy akkorra nem tervezhetsz más programot. Tarthatsz 5-10perces cigiszünetet. Viszont most neked ez a legfontosabb mert május mindjárt itt van. Hajrá!

2020. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást!Én sem értem,miért pontoznak le?Én zöldet nyomok mindenkinek szóval.Azt viszont megkérdezhetem, hogy hány% lett a biosz emelted?Meg,ha neked volt szóbelid ott melyik tételt húztad?Mennyire volt nehéz?
2021. jan. 1. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Orvosi a cél?
2021. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,elsősorban,bár lehet a gyógyszerészeti jobban feküdne nekem.SZTE re akarok menni.
2021. jan. 2. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!