Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Min változtassak, hogy jobb...

Min változtassak, hogy jobb eredményeket tudjak egyetemen elérni?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok a KRE-AJK jogi felsőoktatási szakképzésén, levelező tagozaton. Ebben a szakmában is dolgozom. Azt mondják az emberek, hogy ez a leggyengébb jogi kar és maga a jogi asszisztens szak is nevetségesen könnyű, de én rengeteget tanulok, mégis rosszul megy.


Szorgalmi időszakban sokat foglalkoztam vele, minden online előadáson ott voltam, jegyzeteltem, meg is vettem a tanszéki jegyzeteket, vizsgaidőszakban pedig éjszakába nyúlóan tanulok, az összes szabad percem erre megy rá, mégis a sokadik vizsgámnak lesz közepes az eredménye.


Valaki aki rutinosabb már tudna néhány jó tanácsot adni, hogy mire figyeljek oda a felkészülésben, vagy bármi módszertan amivel javíthatnék ezeken az eredményeken?



2020. dec. 28. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
98%
A "könnyű" azt jelenti, hogy kb. semmi tanulással megvan minden vizsga (avagy a követelmények nagyon alacsonyan vannak). Ha viszont jó jegyet akarsz elérni, akkor tanulni kell hozzá.
2020. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
Fölösleges látástól vakulásig tanulni. Eleinte én is ezt csináltam, mert azt hittem, a több a jobb. Egyáltalán nem. Jó időbeosztás kell és jó módszerek. Az agy sem bír órákon át egyhuzamban ugyanolyan hatékonysággal működni.
2020. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!