Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire tippelnél? Doktoranduszok...

Mire tippelnél? Doktoranduszoknál ez hogy szokott menni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki elvileg doktorandusz. 2015 óta doktori tanulmányokat folytat.A kötelező órákon, publikációkon már túl van, de még nem volt meg a doktori értekezésének védése. Találtam egy listát doktorandusz hallgatókról és ott az "abszolvált" kategóriában van, meg elvileg nincs folyamatban doktori tanulmánya, de amúgy nem tudhatom.

Korábban gyakran járt az egyetemre, ahol doktorandusz lett, de már 2 éve nem jött. Nemcsak a járvány miatt, hanem előtte 1 évig vagy másfél évig amúgy sem. Már 3 éve nem láttam, de ebből 2 év volt az, amikor egyáltalán nem is jött az egyetemre.

Most egy cégnél dolgozik egy másik városban, olyan területen, ami nem kapcsolódik a doktori témájához.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van esély rá, hogy "rácuppan" a doktori témára és ennyi kihagyás után megint majd jár az egyetemre ilyen-olyan programokra, folytatja a doktori tanulmányait és megvédi a disszertációját?


Biztos azt mondanátok, hogy tőle kérdezzem meg, de nem akarom és ennek oka van. Sajnos volt egy konfliktusom vele és ezért nagyon nem szeretem őt, pontosabban, több olyan dolog is volt, ami miatt ki nem állhatom. Nemcsak azért, mert esetleg ránézésre unszimpi, hanem konkrét történések miatt. Idén felvételiznék ugyanabba a doktori iskolába, ahova ő járt, nem azért, hogy őt utánozzam, hanem mert ez érdekel mióta egyetemre járok.


Érdekelne, hogy szerintetek visszamegy-e oda valaha vagy nem valószínű. Ha egy más városba lenne és nem ott, ahol én, akkor nem foglalkoztatna, mert akkor nem lenne lehetőség összefutni vele meg egy helyre járni.

Tisztában vagyok vele, hogy nem tilthatom meg neki, hogy jöjjön, csak a kérdésemre szeretnék választ.

Ha nagyjából 2 éve nem jött az egyetem közelébe se és egy másik városban lakik és dolgozik, céges munkát végez, akkor mennyi rá az esély, hogy többé nem jön a doktori iskolába?


Vannak közös ismerőseink (sajnos), emiatt ismertem meg, de másoktól nem akarom kérdezgetni, hogy mit tudnak az illetőről.


Különben, nekem ez volt az a hely, ahova szerettem volna menni évek óta, ez a doktori iskola, neki meg amúgy nem, csak egy másik doktori iskolába 2x felvételizett és oda egyszer sem vették fel. Ebből kifolyólag nem tudom, lenne-e olyan szorgalmas, hogy be is fejezze.



2020. dec. 30. 22:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A doktoranduszok nagy része eljut az abszolutóriumig, azaz teljesíti a tantárgyi, és oktatási kötelezettségeket.

Innen még a publikáció teljesítése, és a disszertáció megírása és megvédése van hátra.

Ez a nehezebbik része. Sokan ha elkezdenek dolgozni, akkor mar nincs idejük, energiájuk erre.

Lehet, hogy az ismerősöd is így van.

De lehet, hogy szorgalmasan írja a disszertációját.


Úgy tudsz meg többet, ha megnézed, hogy van-e elfogadott publikációja.

2020. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!