Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan fog hatni...

Szerintetek hogyan fog hatni a felvételi ponthatárokra a jelenlegi helyzet?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem és 403 pontom lett.

A ponthatár 370 volt a kiszemelt szakomon, tehát felvettek volna, de kihagyok egy évet és dolgozom.

A korábbi években a szakon 350-380 között mozgott a ponthatár, egyszer volt 392.

Szerintetek megnyugodhatok, vagy kezdjek el a biztonság kedvéért “B” opciókat keresni?

(Azt gondolom, hogy mivel idén lesz szóbeli, jobban fognak alakulni a pontok, mint tavaly, és kicsit tartok a növekedéstől...)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. dec. 31. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

A ponthatár lényegtelen.

Fix a felvételt nyert emberek száma. Az, hogy ezek mennyi pontot érnek el, mindegy. Az első x lesz féléve.


Gyengébb felhozatal esrten a pontszám csökken. Erősebb felhozatal esetén nő.


Ha így nézzük, az a kérdés, milyen jegyeket szereznek a felvételizők. Az meg nem attól függ, mennyit tudnak. Ahhoz a központi felvételi vizsga volt az egyetlen mérvadó. Most az érettségin, év végén a jegy teljesen független a tudástól arról függ, miként kezelni a tanár.

Talán lesz gyengülés, de akkor mindenkinél.

2020. dec. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de tisztában vagyok azzal, hogy hogyan “működik” a ponthatár a jelentkezők elért pontjainak függvényében, a kérdésem az volt, hogy vajon most hogyan fognak teljesíteni a jelenlegi helyzetben az érettségizők, magasabb lesz vagy csökken,
2020. dec. 31. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudhatni, hogy tisztában vagy vele. Ezért jó ezt leírni, hogy meglegyen a közös kiindulópont. Az sem tudom, hogy tisztába vagy vele, mennyire szubjektí a vitt pontok értéke.
2020. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Itt talán az a lényeges, hogy a diákok nagyrésze mennyire is tudja megoldani a tanulást online környezetben. Ha saját magamból indulok ki, akkor emelkedés lenne a ponthatárokban, mert én sokkal többet tanulok online rendszerben és jobban is szeretem. De ezt a nagytöbbség fogja inkább eldönteni, hogy emelkedés vagy zuhanás lesz.
2020. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Olyan drasztikusan nagy változást én mindenesetre nem várok.
2021. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
A gyakoris pontok száma fog drasztikusan változni, mert gondolat ismertetés nélkül csak lepontó trollok vannak it.
2021. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mik ezek az értékelések? Xdd
2021. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


az értékeléseket én sem egészen értem, amelyiket hasznosnak találtam, azt felpontoztam, a többinél meg simán nem értékeltem.

2021. jan. 1. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez okoz valakinek örömet, gogy lepontozhat másokat. Az ilyeneket csak sajnálni lehett, elnyomott marhák
2021. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!