Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Éjszakáztatok már valaha egy...

Éjszakáztatok már valaha egy nehéz vizsga miatt?

Figyelt kérdés
Hogyan vészelitek át a vizsgaidőszakot?

2021. jan. 3. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, többször is volt ilyen. Vizsgák előtt eleve mindig rosszabbul is aludtam, forgolódtam stb., mert féltem tőle vagy izgultam. Még akkor is, ha egyébként rendesen készültem és nem volt okom mitől parázni. Úgyhogy sokszor még akkor is tanultam vagy olvasgattam, nézegettem az anyagot, ha már nem volt rá szükség. Olyan is volt, hogy még tényleg aktívan tanultam, mert még muszáj volt, maradt anyag vagy még nem ment elég jól. A lényeg az, hogy a vizsgát megelőző éjszaka a legtöbbször így telt. Most harmadéves vagyok és úgy érzem, hogy ebbe belefáradtam... biztos sok összetevője van ennek (magánéleti, egészségügyi, vírus, tanulmányok, tényleges kimerültség stb.), de már úgy vagyok vele, hogy nem éri meg és nem olyan fontos már számomra. Ha nem az életem múlik rajta, akkor már nem éjszakázom egy vizsga miatt.
2021. jan. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És most sem vizsga miatt vagyok még ébren :)
2021. jan. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár ilyen, még az alapszak első pár félévében. Akkoriban még nem tudtam felmérni megfelelően, hogy mennyi időre van szükségem és sokat is halogattam a vizsgadrukk miatt, aztán ahogy gyakorlottabb lettem ezekben a dolgokban, elmúltak az éjszakázások. Mesterszakon sosem éjszakáztam már, talán csak záróvizsgánál, ott is csak azért, mert annyira izgultam, hogy nem tudtam aludni és akkor inkább tételelet olvasgattam.


Amúgy nálam a hideg, szénsavas üdítők (főleg a kóla) nagyon jól működött, ha ébren akartam maradni, illetve sokat teáztam (zöld tea, menta tea). Koffeintablettát és kávét is próbáltam, de azok valahogy rám nem hatnak úgy. Olyan jókat aludtam velük is néha a jegyzeteimen... :D

2021. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem kevés vizsgám van, így nem, viszont a szorgalmi időszakban többször is a sok beadandó/zh/prezentáció miatt. Nekem nem kellett kávé, mert az izgulás fenttart, viszont nehezem alszom el ilyenkor sajnos, és ugye másnap le kell adni a dolgot, szóval nem lehet akármeddig aludni.

Szóval igyekszem kerülni az ilyen helyzeteket.

2021. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gimi első évében kb minden éjszakát végig tanultam, és a 10. évfolyamon is sokszor fent maradtam extra tanulásra.

Őszintén nem tudom hogy hogyan bírtam anno, egyetemistaként nem szoktam éjszakázni a vizsgaidőszakban, sőt szinte soha. Ha nem alszom eleget, másnap olyan vagyok mint a mosogatórongy, nem tudok normálisan teljesíteni.

Az egyetlen amikor néha éjszakázom, a szorgalmi időszak utolsó előtti hete, ha lemaradtam a beadandókkal és sos be kell fejeznem őket.

A dologhoz hozzá tartozik, hogy szerencsés vagyok, mert nem kell dolgoznom, csak a sulira kell koncentrálni, úgyhogy nem vagyok rákényszerítve az éjszakai tanulásra.

2021. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, szinte minden vizsgámra éjszaka tanulok, nappal valahogy nehezebb ravenni magam.

Ma este is ez a terv.

2021. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!