Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban a táblázatokná...

Szakdolgozatban a táblázatoknál hogy van a plagizálás? Ha elkészítek egy táblázatot ugyanazokkal az adatokkal és szavakkal, mint ami a forrásban van, akkor az plagizálásnak számít?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Mivel nem te kutattál és számítottad ki, gyűjtötted össze az adatokat, nem te rendezted táblázatba, igen. De hivatkozhatsz rá a szerző/kutató és forrásanyag pontos megjelölésével.
2021. jan. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ugy kell hivatkozni, mint amikor szo szerint idezunk valamit?



Igazabol amit en tettem az az,hogy az adatokat kimasoltam es word ben egy uj tablaba bemasoltam. De hasonloan nez ki emiatt,epp csak a szegelyek masak.

Szoval akkor ez feler azzal,mintha szo szerint ideznek valamit konyvbol?

2021. jan. 4. 03:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól írja az 1-es. Meg kell adni a pontos szakirodalmi forrást. pl: táblázat feliratába beírhatod: (az adatok forrása: Szabó, 2008)
2021. jan. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem plágium, ha jelölöd a forrást.


A táblázat aljára odaírod hogy Forrás: Vezetéknév (évszám): Cím, x. oldal alapján saját szerkesztés

2021. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló,

és ha weboldalon van a táblázat, így nem tudok oldalszámot írni?

2021. jan. 7. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor lábjegyzetbe linkeled az oldalt, ahonnan letöltötted dátummal.
2021. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és ha az irodalomjegyzékben ott van? Akkor szükséges a lábjegyzet pluszban? Az nem tilos, hogy duplán?
2021. jan. 7. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Linkeket nem szokás irodalomjegyzékben feltüntetni, hanem lábjegyzetben.
2021. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!