Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a képességet...

Hogyan lehet ezt a képességet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Letudom "fotózni" a szövegeket a szememmel, viszont leolvasni nem tudom. Megtudom jeleníteni a fejemben a képet, látom az egészet, viszont amikor már olvasásra kerül a sor vagy közelebb akarok menni hozzá, akkor megzavarodik és nem tudom leolvasni. Lerajzolni sem tudom a kreálmányaimat, mert nem tudok a részletekbe belemenni, nem látom őket rendesen, pedig látom az egészet. Remélem annyira nem hangzik érthetetlennek.

Ezt hogyan lehet fejleszteni?



2021. jan. 6. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Bevallom, annyit értettem, amiből arra következtetek, csak a sima vizuális memóriára gondolsz.

Ezesetben nem tudok róla, hogy lehet feljebb fejleszteni. (Már jobban, mint a neten talált memória javítókkal.)

Amikor már eltudod olvasni, az az eidetikus (fotografikus) memória. (Ez sem jelenti, hogy tökéletesen visszatudsz idézni egy képet. Ez inkább ingertől függ. Van, amit igen és van, amit nem.) De akkor mondjuk te félúton jársz felé. Adok egy tippet, ha megpróbálsz kisebb részekre koncentrálni először, figyelve, hogy el ne olvasd a szöveget, csak nézd. Akkor talán visszatudod a betűket is idézni. De ez nagyobb egészen attól tartok nem fog működni. Ezzel a memóriával születni kell. Es gyakran társul mentális betegséggel. De ha hülyeségeket hordok össze, javítson ki bárki bátran.

2021. jan. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!