Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fizikához mennyire kell...

A fizikához mennyire kell matek tudás?

Figyelt kérdés
Elsőre lehet hülyén hangzik a kérdés, de egy matek tanár mondta nekem, hogy a fizikában inkább csak a képleteket használják és abba helyettesítenek be, és úgy számolgatnak. Ez annyira nem hangzik bonyolultnak, mint maga a matematikai egyenletek stb.... Mennyire fedi a valóságot?

2021. jan. 7. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szöveges feladat és az egyenletmegoldás, törtekkel való számolás mindenképpen kell. Mert az igaz, hogy "csak" behelyettesítesz, de adott helyzetben át kell tudnod rendezni az egyenletet, na meg ki is kell számolni az eredményt.
2021. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen szinten akarsz fizikával foglalkozni. Középiskolás szinten - szerintem - igaza van az #1-nek.

Magasabb szinten sokkal több matematika kell.

(differenciálszámítás, integrálszámítás, komplex számok, ...)

2021. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fizikához alap a jó matektudás. Egy emelt matek érettségit meg kell tudni oldania egy fizikához értő embernek szerintem
2021. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom...

Ez legfeljebb a legalapabb középiskolai szinten fedi a valóságot.

Bocs, de a matektanárod hol szerezte a diplomáját?

A fizika valójában tömény matematika. Matek nélkül megérteni a fizikát, olyan, mint az ABC ismerete nélkül olvasni.

Fizika szakon a tantárgyak majdnem fele valamilyen matekos tárgy...

Nézz bele ebbe, talán megérted.

[link]

2021. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. A fizika tömény matematika (mérnöki szakon, középiskolai szinten lehet igaza a tanárodnak).

Sok esetben vektorok, parciális deriválás, integrálás és ilyen szépségek, amihez valahogy el kell juss és meg kell érts. Sajnos ez matematika tudás nélkül nem megy.

2021. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!