Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valami módszer a stressz...

Van valami módszer a stressz leküzdésére?

Figyelt kérdés
Írtunk iskolában egy ilyen próbafelvételit (8.évfolyam) és nagyon szar lett mert stesszeltem és elizgultam. Van valami módszer hogy ez ne forduljon elő élesben ahol még nagyobb lesz a stressz?

2021. jan. 7. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Maszturbálás.
2021. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem leginkább tapasztalat kérdése. Akinek új a szituáció, és izgulós típus, az mindenképp stresszelni fog. Nekem azért ment teljesen nyugodtan a felvételi, mert éveken keresztül matekversenyekre jártam, így nem volt ismeretlen a szituáció. Illetve tisztában voltam a képességeimmel, és hogy mit akarok elérni.

Ne úgy menj be a felvételire, hogy mi az a minimum, amit el akarsz érni, vagy mi az a pontszám, aminek már örülnél. Döntsd el, hogy hány pontot akarsz írni, és győzd meg magad, hogy te annyit fogsz. Ne legyenek kétségeid.

2021. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Sport. Ha a testedben jól érzed magad, akkor szellemileg is frissebb leszel.

Fáraszd le magad előtte!

2021. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szörnyen izgultam amikor felvételiztem, beszélgess sokat a barátnőiddel/barátaiddal.Nekem sokat segitett hogy tudom hogy ki mi miatt izgula legjobban es tudtunk egymasnak lelkileg segiteni. Tudni fogod hogy senkinek nem megy tokeletesen a feladatsor.Élőben szerintem már mindenki ugy van vele hogy mar nem tehet semmit azert hogy jobban sikeruljon. Tanulj ra sokat, oldd meg az elozo evek feladatsorait és ha biztos leszel a tudasodban nem fogsz annyira izgulni majd amikor elesben irod.

Sok sikert!😊😊

2021. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ki stresszcsökkentő légzőgyakorlatokat, illetve készülj fel rendesen. Kitartást, menni fog! :3
2021. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszön a választ mindenkinek mindet ki fogom próbálni!
2021. jan. 8. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha készültél rá felesleges izgulnod, menni fog.

Én azt csináltam, hogy a felvételi előtti napon már nem gyakoroltam, helyette azt csináltam amit szeretek és kikapcsol. (filmet néztem, rajzoltam, kimentem sétálni kicsit)

Este pedig még átnéztem pár szabályt amiről tudtam hogy esetleg jól jöhet (nyelvtanból, matekból).

Így én nem izgultam annyira, mondjuk végig jártam tanulmányi versenyekre általánosban szóval valamennyire már ismerős volt a szituáció alapból.

Sok sikert:)

2021. jan. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!