Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nyelvvizsgával miért nem...

A nyelvvizsgával miért nem lehet "kiváltani" az érettségit?

Figyelt kérdés

Még 10-es koromban előrehozott érettségiztem angolból közepet és azutáni nyáron szereztem egy C1-es nyelvvizsgát is. Miért van az, hogy ha én pl.: anglisztikára szeretnék menni egyetemen, akkor nem "kiváltható" az emelt érettségi olyan nyelvvizsgával, ami egyenlő vagy magasabb tudásról ad bizonyítékot?


Nem probléma, mert meg csinálom az emeltet és kész csak nem értem a logikáját.



2021. jan. 8. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Mert két nyelvvizsga nem egyforma. Van könnyebb, van nehezebb, bár a szint a papíron ugyanaz. Az érettségi országosan ugyanaz a feladatlap, így igazságos a válogatás.
2021. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor magával a nyelvvizsgarendszerrel van hiba...
2021. jan. 8. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs a nyelvvizsga rendszerrel hiba. Nincs központosítva, ennyi. Az emelt szintű érettségi kicsit más, szerintem valamennyivel nehezebb is.
2021. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!