Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érthető, hogy így érzek az...

Érthető, hogy így érzek az erasmusos szakmai gyakorlatomon?

Figyelt kérdés

Október óta vagyok kint Csehországban, ahol 40 órában dolgozom. Azóta csak karácsonykor jöttem haza 2 hétre.


Bár tudom, hogy sokaknak az Erasmus vagy az erasmusos szakmai gyak az életük legjobb élménye, hát én úgy érzem bármelyik nap haza tudnék menni. Egyedül az a baj, hogy bármikor bejelenthetik, hogy másnap az irodában leszünk, akkor meg nem tudnék mit csinálni, és a home office-t is csak otthonról végezhetem. Lakótársaimmal nem jövök ki túl jól, sosem akarnak velem angolul beszélni. Míg ők hárman elvannak egymással, és főként olvagatok vagy netflixezek. Találkozni se nagyon lehet senkivel, csak ha illegálisan, partik természetesen nincsenek. Megismertem pár embert, de szorosabb barátság senkivel sem alakult ki. Van hogy eltelnek napok, hogy teljesen egyedül vagyok a szobámban a Home Office miatt, maximumom az otthoniakat hívom fel.


A munkám bár kicsit monoton, nem fizet roszul, így nem hagynám ott a szerződés lejárta előtt.


Szerintetek mi a teendő ebben a helyzetben? Hogy tudnám csökkenteni a honvágyamat, és jobban élevzni azt hogy külföldön vagyok?



2021. jan. 11. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Huh, a covid ezt is jól keresztülhúzta. A cseh járványügyi szabályokat nem ismerem, de ha van lehetőséged, akkor szerintem próbálj meg programokat szervezni azzal a néhány emberrel, akiket megismertél. Akár egy séta is elég ahhoz, kizökkenj a monotóniából. A lakótársak miért nem akarnak veled angolul beszélni? Milyen nyelven beszélnek?
2021. jan. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Franciak.. Ha volt itt vendeg, azok is franciak voltak. En sajnos nem beszelek franciaul, de valahogy egyre inkabb undorodom a legtobbjuktol. Egyszer majdnem kijott a rendor is, mert kijarasi korlatozas ellenere 15 fos hazibulit rendeztek, ugy hogy tobben pozitivak is voltak...

Hetente 1x talalkozom mondjuk 2 kollegammal, de a nagy tobbsegset a cegtol igy se latom. Erdekes egy szakmai gyakorlat ez, ahol meg sem ismered a gyakornokokat.

2021. jan. 12. 01:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így valóban nagyon nehéz helyzet. Egyetemről erasmuson lévőkkel nem tudsz egyeztetni, hogy velük mi a helyzet, ők hogy oldják meg a nehézségeket?
2021. jan. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En nem egyetemista vagyok, igy sajnos nem sok embert ismerek. Kollegaim pedig nagyon félnek a jarvanytol, igy a ceges kollegakkal kb semmi kapcsolat nincs.
2021. jan. 12. 21:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Akiket meg ismerek egyetemistákat, pedig eléggé maguknak valók. Teljesen más életstílust élnek, kb naponta buliznak. Ez nekem már nem nagyon fér bele a mostani életvitelembe.
2021. jan. 12. 21:55
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én is Csehországban vagyok Erasmussal. Bár én egyetemista vagyok, a magány engem is utolért. Sajnos én nem tudok túl jól angolul sem, a kollégiumban pedig főleg úgy beszélnek. A cseh osztálytársakkal pedig nem tudtam igazán összeismerkedni az online oktatás miatt.

Rengeteget sétáltam egyedül, felfedeztem a várost.

2021. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!