Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elemezeni az...

Hogyan tudnám elemezeni az interjú válaszokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Államvizsga előtt állok, és elérkeztem a gyakorlati részhez. Elkészítettem az interjú kérdéseket, azt viszont nemtudom, hogy ezt milyen módon tudnám felhasználni, elemezni. A tanár szerint kategóriákat kell kialakítanom, és tartalomelemzés módszerével kell haladni. Eléggé sokat olvasgattam, de még mindig fogalmam sincs, hogy ezt hogyan kellene elkezdjem, a tanárt meg minden "aprógásággal" nem szeretném zavarni, csak ha nagyon muszáj, itt viszont tényleg elakadtam. Akinek már van tapasztalata, azt tudna mesélni, hogy milyen módon kezdett neki, és mi alapján alakított ki kategóriákat? Köszönöm szépen!

2021. jan. 13. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én csináltam egy kutatást (nem szakdolgozathoz, hanem szemináriumi dolgozathoz) akkor a nagyothallók médiahasználati motivációit hasonlítottak össze az ép hallókkal. Feltettem eldöntendő és kiegészítendő kérdéseket.

Eldöntendő volt pl hogy mit szeret jobban, TVt nézni vagy rádiót hallgatni, kifejtendő az, hogy miért.

És utána különválogattam a tv szerető embereket, aztán elolvastam az összes indokot és kategóriákat alakítottam ki. Volt aki a felirat miatt szerette a TVt jobban, volt aki a tartalom miatt, mindenféle válaszok voltak. Rádiónál ugyan így. És utána összehasonlítottam, hogy az indokok közül melyik volt népszerű a nagyothallók, és melyik az ép hallók között.


Mik a kérdéseid? Mi az interjú témája? Egyáltalán milyen tantárgy?

2021. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!