Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lenne jobb a magyarorszá...

Miért lenne jobb a magyarországi egyetemeknek az alapítványi fenntartás a jelenlegi autonóm berendezkedés helyett?

Figyelt kérdés
Leginkább a PRO érvekre lennék kíváncsi.

2021. jan. 13. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az alapítványok Fideszesek. Az állam jobban bele tud szhólni az oktatásba. Lásd: SZMF
2021. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 meszike91 ***** válasza:
96%
Lényegében a saját köreikhez juttatják a nemzeti vagyont. Ezzel felkészülnek egy esetleges kormányváltásra. Undorító hazaárulás ez!
2021. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy közvetlenül a miniszter alá tartoznának, közbejön még egy réteg, így távolabbra kerül a miniszter a döntési láncban.
2021. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alapítványnak pedig az ad pénzt, aki akar. Így hathat akár az egyetemre is az, akinek sok pénze van.
2021. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát a kormánynak mindenképpen jó.

De a kormánynak mi az érvelése? Miért jó ez mondjuk egy mezei hallgatónak?

Eddig a Magyar Demokrata oldalán olvastam ilyet, hogy hatékonyabb lesz a költségvetés és az alapítványok által egyetembe pumpált pénz megtérül abban, hogy minőségibb környezetben lehet majd tanulni.

Olyat is hallottam pletyka szinten, hogy ez a nagy adóssággal terhelt egyetemek helyzetén is javítana.

Ezekről mit gondoltok?

2021. jan. 13. 18:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A hallgatók maguk nem fognak sokat észlelni belőle, az egyetem változatlanul tovább üzemel. Az oktatók talán igen. Ha több a pénz, akkor jobb a felszerelés, több a fejlesztés, szabadabban lehet a forrásokat használni, kutatásokat végezni.
2021. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek két oka van, gazdasági és politikai.


A politikai az, hogy az alapítványi egyetemeknek még kisebb az autonómiájuk, és a kormány még jobban rajtuk tudja tartani a kezét.


A gazdasági az, hogy a kormány nem "tud" (nem akar) több pénzt szánni a felsőoktatásra, ezért elkezdődött egyes egyetemek kimentése a rendszerből. Ezeken az egyetemeken magas tandíjat vezetnek be, ami egyrészt megoldja részben a finanszírozás problémáit, másrészt értelem szerint ide a gazdag fideszes káderek gyerekei jutnak majd be, a szegények mehetnek a lesilányított állami egyetemekre.


Megkezdődött a magyar oktatási rendszer amerikanizálódása.

2021. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!