Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az egyetemista éveim...

Ciki, ha az egyetemista éveim alatt végig kollégista vagyok?

Figyelt kérdés
5 éves a szak amire menni szeretnék. Ciki, ha mind az 5 év alatt kollégista vagyok? Addig tuti, hogy nem telne saját lakásra, albérletre, de lehet, hogy azután sem, de addig tuti nem. Mennyire jellemző, hogy valaki az összes egyetemi éve alatt kollégiumban lakik? Vagy az a jellemző, hogy az utolsó években már a legtöbben albérletbe mennek vagy saját "kecóba"?

2021. jan. 13. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki? Erre van a kolesz. Sokkal jobb ha gyűjtesz egy kis félretett pénzt mielőtt elmész albérletbe. Saját lakása meg gyakorlatilag senkinek nem lesz a húszas évei közepén jelentős szülői támogatás nélkül. Nyilván attól is függ hogy milyen szak, de az sem biztos hogy mennyit tudsz majd mellette dolgozni, hogy egyáltalán ki tudd fizetni az albit és a tanulmányaid se csússzanak félre.
2021. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont így tervezem és meg se fordult a fejembe hogy ciki. Ezért van a koli.
2021. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre van a koli. Szerintem az albérletet inkább azok választják, akiket nem vettek fel a koliba.
2021. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
99%

Saját lakás egyetemistaként :DDDDDD Jót nevetek ezen. Talán ha az egyetemisták 0.1%-a elmondhatja ezt magáról.

Frissen végzett mérnökként is csak álmodok erről. Majd talán a 30-as éveim közepére, de azt is hitel segítségével.

Albérlet megoldható ha majd lesz munkahelyed is, de a koli pont ezért van. Aki nem tud a szülőknél lakni és drága az ablérlet, az megy koliba. Nem ciki. Miért lenne?

2021. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, nagyon jellemző.
2021. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a sok "ciki ez meg az?" kérdést. Ha annak tartod, akkor számodra az, mindenki másban meg fel sem merül, hogy ciki. Egyre durvábban megy ez a cikis trend. A legközelebbi kérdés már az lesz, hogy ciki egyetemre járni ahelyett, hogy talicskáznék? Ez a mentalitás nem vezet sehova. Nem, nem ciki kolis lenni végig az egyetemi évek alatt, akkor sem, ha pl. 30 éves vagy.
2021. jan. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azért imádkoztam minden félévben hogy maradhassak koliban és nehogy fizetni kelljen albérletet. Nekem gyakorlatilag minden barátom ismerősöm koliban lakik, nagyon szerettem amíg ott lehettünk.
2021. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!