Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Romániában van emelt szintű...

Romániában van emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Lehet nem helyesen fogalmaztam meg a kérdést. A lényeg, hogy vannak különböző osztályok Matek-infó, Természettudomány és Társadalomtudomány. Ezek közül valamelyiknek valamiből tesznek le magas szintű érettségit?

Pl ha én Természetudomány osztályban végeztem és érettségiztem román, magyar, biológia és matekból, akkor nekem biológiából emelt szintűnek számít?



2021. jan. 15. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs emelt szint.

Minden itteni (romániai) érettségi középszintünek számít. Ha Magyarországra készülsz egyetemre, akkor külön le kell előbb ott érettségizz valamiből emelt szinten.

2021. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D. Pedig reménykedtem, hátha nem igaz...
2021. jan. 15. 09:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, egyedül a matek-infó tagozatos tanulók által letett matek érettségit számították be emeltnek.
2021. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De ezt is csak azért, mert tényleg olyan szintű az anyag. Ez volt pár éve, bióra meg más tantárgyakra nem vonatkozik.
2021. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én nem tudom miért nem lehet egy kompromisszumot kötni, hogy oké, leteszel egy külömbözetit és mehetsz tovább. Így külön még egy vizsga. :(
2021. jan. 15. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz egyezkedni egy instabil kormányzattal, ami ráadásul nem mindig barátságos veletek, azaz az ottani magyarokkal.
2021. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, azt hittem ez a Bolognai rendszer egységes világszinten, legalábbis Európán belül mindenképp, ehhez képest egy szintén EU-s országban nincs kétszintű érettségi? Pesig azért gondolom ott valamivel jobb a helyzet, mint mondjuk Ukrajnában.
2021. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!