Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nemzetközi...

Van itt olyan aki nemzetközi gazdálkodás, vagy pénzügy és számvitel BSc-t végzett, mondjuk a DE-GTK-n, vagy más gazdasági egyetemen?

Figyelt kérdés
Lassan be kell adnom a jelentkezésemet egyetemre, van pár tisztázatlan kérdésem. Ezért várnám olyanok jelentkezését. akik ott vannak/voltak akármelyiken a fenti karok közül, esetleg még gaz.men-en, bármelyik egyetemen és hajlandóak lennének adni egy email címet nekem, hogy ott megválaszolhassák a kérdéseimet. Előre is köszönöm a segítséget :)

2021. jan. 16. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd ki ide ami nem személyes jellegű.
2021. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben, de elég részletekbe merülő kérdések.

Elsősorban a nemzetközi gazdálkodás, a gaz.men és a pénzügy-számvitel között szeretném tudni az elemi különbségeket, hallottam, hogy hasonlóak tananyag szempontjából, hisz gazdasági vonal mind, és hogy itt sok olyan rész van ami megoszlik a szakok között/mindhez kell, de ennek ellenére, milyen beallítottságú embernek ajánlanátok melyiket?

Elmondom rólam nagy általánosságban mit lehet tudni, és az alapján melyiket tudnátok ajánlani.

Tantárgyak tekintetében nem igazán zárkózok el semmitől, a történelem régebbi részeit nem igazán szeretem, a világháborúk, a nagyhatalmak kapcsolatai, EU-val kapcsolatos dolgok viszont érdekelnek.

Matematikától sem zárkózom el, az emeltszinttel meggyűlt a bajom, de gondolom sok embernek, a középszintű anyaggal egyáltalán nem volt gond, értsétek ezt úgy nem vagyok egy világi zseni matekból, de a középiskola emelt szintet még sikerül teljesítenem (nem tudom ehhez képest mekkora ugrás ezeken a szakokon a matek, azért írom így).

Jó kommunikációs képességekkel rendelkezem, úgy gondolom, és szeretek kapcsolatokat kialakítani, fenntartani másokkal.

Tanárok, ismerősök azt mondják elég jó nyelvérzékem van, már ha létezik ilyen (én azt vallom, a nyelv seggelős dolog, akárki meg tudja tanulni ha szán rá elég időt), de abszolút érdekelnek a nyelvek, angolból már két éve van felsőfokúm, esetleg szeretném majd (talán MSc-n) angolul is tanulni ezt a tudományágat. Jövőben tervezek még egy, esetleg kettő nyelvvizsgát (nyilván ezt nem egy éven belül, a harmadikat akár elhelyezkedés után). Ez nem tudom melyik munkakörben jelentene legjobban előnyt.

Más nagyon nem jut eszembe, ha valami van még amit ha elmondok, segítene, írjátok le.

Tudom hogy ez így elég átlagos, és nem lehet egyértelműen rámutatni egy szakra ezek alapján, hogy akkor nekem ez kell, de azért csak segít behatárolni a lehetőségeket.

2021. jan. 16. 20:50
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezen felül, amit elfelejtettem leírni, szeretnék multicégnél elhelyezkedni, és európai, vagy akár világgazdasággal is tisztában lenni, foglalkozni ezzel, ha adódik lehetőségem.

Melyikkel lehet leginkább akár külföldön is elhelyezkedni? Azt félretéve, hogy nem feltétlen a magyar szakemberekért fognak kapkodni gondolom.

Fizetés megint olyan dolog, az alapján amit olvastam, hogy rengeteg féle lehet, emberfüggő, illetve sok más körülmény is meghatározza, így arról nem is kérdezek, hisz nem születne egyoldalú válasz.

2021. jan. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!