Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt olyan, hogy nem ment a...

Volt olyan, hogy nem ment a tantargy, de csak azert is megtanultad? Sikersztorikra vagyok kivancsi.

Figyelt kérdés

Szeretnek egyetemre menni, sok lesz a matek.

Sosem erdekelt igazabol, altalanosban 1 evig nem is volt tanarunk, csak rajzolgattunk oran. Szerintem emiatt indultam hatranybol kozepsuliban, mert az alap dolgokat se adtak le rendesen, a matek meg elegge egymasra epulos targy.

Kozepsuliban a tanarunk szornyu volt, vegig azt magyarazta beled, hogy teljesen semmi ertelme a letezesednek, ha hulye vagy matekbol, direkt kihivta a tablahoz az embereket, hogy megalazza oket. Gyuloltem is az egeszet, gyomorideggel mentem minden orara. Kettes volt a cel, semmi mas es, hogy vegre legyen vege az egesznek.

Most viszont felnott fejjel sajnalom, hogy ennyire elvette a kedvem az egesztol az a fantasztikus tanar. Hulyenek éreztem magam vegig miatta es nem is ment utana mar az egesz.


Van akinek sikerult kesobb olyan targyat megtanulnia ami nem ment tul jol/ megutaltattak vele?


A kemia tanarom anno kozepsuliban megbukott kemiabol, vegul annyira idegesitette a dolog, hogy kemia tanar lett :)


Szeretnem az egészet újra tanulni.


2021. jan. 16. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, ha sok energiát beleteszel akkor bármit meg lehet tanulni, viszont kérdés, hogy milyen szinten.

Egyetemi matek nem csak azért nehéz, mert nehéz hanem mert sok és nem mondanak el semmit 2x sőt lehet, hogy 1x se csak találkozol a problémával zh-ban.

Amúgy meg a gyakorlat mellé meg kell tanulni azt az 50 tétel 50 definíciót ami alapján is szórják az embereket egyetemen. Ezt persze lehet máshol másképp hívják, de a lényeg, hogy nem csak gyakorlat van egyetemen, hanem elmélet is. Az pedig, hogy mennyire tudod megtanulni inkább tanulási képesség függvénye az adott területen. Én a kémiához vagyok sík hülye matekkal egyetemen is elvoltam, bár tény, hogy az egyetemi matek sokszor már nem olyan magától értetődő és logikus mint a középiskolás.

(persze a meredekségét x^2-nek az ember még levezeti, de pl x/(sqrt(1+x)) integrálját ember legyen aki levezeti a sima meredekséges képletből)

2021. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hupszi, integrál meredekség összekeverve. Vagy az egyik vagy a másik. :) x^2 integrálja se egy nagy kunszt, ahogy a meredeksége sem, de az utóbbinál már más a helyzet:)
2021. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én egy villamosmérnök ismerősömhöz jártam hónapokon keresztül korrepetálásra, végül átmentem kettessel
2021. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vegyeszmernok vagy kornyezetmernok a cel, neztem orarendet, elso evben van matek, talan azt kibirom.
2021. jan. 16. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem az orvosit, most pedig a vegyészmérnökire járok úgy, hogy Magyarországon kettes voltam matekból. De azt hozzá kell tenni, hogy egy másik országban ehhez újra kijártam a gimnáziumot, ahol már mindenből dicséretes ötös voltam. Szóval igen, ezt sikersztorinak nevezném. Minden a kitartáson és a belefektetett munkán múlik.
2021. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze.


Középiskolában elhitette velem a környezetem (tanár, sietős és kapkodós órák, folytonos lemaradás, egyesek, kudarcok), hogy nekem nem megy a matek. Írtam egy elég gyenge hármas, középszintű érettségit.


Aztán pár évvel később beiratkoztam a közgázra, ahol kénytelen voltam elővenni újra a matematikát. Először borzalmasan ment. Úgy ültem ott, mint egy igazi szerencsétlen. Gondolkodtam is, hogy kiiratkozom. Ott se segített annyit az oktatók hozzáállása, mivel a matek tanár hadart az órákon, nem foglalkozott a lemaradókkal, a másik meg kekeckedett, hogy be se engedné az épületbe azokat, akik nem emelt szinten érettségiztek matekból.


Nem nyugodtam bele a dologba és nem iratkoztam ki. Elkezdtem matekozni otthon és teljesen önnállóan készültem a számo kérésekre (mateking.hu-val gyakoroltam, utólag is örök hála nekik).


Rengeteget fejlődtem és mára eljutottam odáig, hogy sikerültek a szórótárgyaim. Nagyon büszke vagyok magamra (nem 4-es, 5-ös lett, de rengeteget küzdöttem ezért az eredményért).


Szóval szerinrem minden csak hozzáállás kérdése! Ha úgy érzed, elakarsz valamit érni, akkor keresd meg a módját és vágj bele!

2021. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Mint leírja, Magyarországon hazugságot élünk minden tantárgy terén de a matematika és fizika ezen a téren külön említést igényel. Nyugaton teljesen más megközelítéssel tanítják meg ugyanazt mint nálunk, ezért erősen javaslom, hogyha tudsz mondjuk angolul akkor nézz utána vagy tanulj meg csak azért angolul, hogy értsd. A sztereotípiákkal ellentétben nem arról van szó, hogy ott könnyebb az anyag mert ugyanazokat tanítják csak mondjuk ott megérted míg Mo-n a tanárok sem értik mit tanítanak. Úgyhogy a biztos siker érdekében én az angol nyelvű anyagokat javaslom, neten fent van minden, sok sikert :)

2021. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudok angolul, utana nezek, koszi
2021. jan. 16. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban lehet, persze! A te esetedben is, de sok energiát kell beletenned. Azt javaslom, fizess elő a mateking-re és kezdj bele a középiskolás matekba, ha érted és nem is undorodsz tőle, akkor jó úton haladsz.


Azt viszont felejtsd el, hogy csak első évben van matek és valahogy kibírod! A mérnöki szakokon nagyon sok tantárgy használja a matematika kurzusokon leadott ismereteket, úgyhogy ha csak "túléled" azokat, akkor a többi tárgyból is sok nehézséged lesz! Mindenképpen értened kell az anyagot és tudni alkalmazni - a jó hír, hogy sokaknak sikerül, úgyhogy egyáltalán nem lehetetlen kihívás :)


Hajrá, sok sikert!

2021. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 3-as tanuló voltam középiskolában, matekból is. Elmentem földmérő mérnöknek, ott 4-es megajánlott jegyet kaptam analízisből és geometriából. Sokmindent kellett pótolnom és sokat gyakoroltam, de nem olyan vészes, mint azt sokan leírják. Én kifejezetten szerettem az egyetemi matekot.


Azt a sulit félbehagytam, sok ok miatt, amit nem részletezek, de utána elkezdtem levelezőn a mérnökinfot, amit viszont befejeztem. 5-ös átlaggal végigvittem az egész képzést. Szóval, ahhoz képest, hogy 3-aska voltam egy gyenge szakközépben, sokat fejlődtem és egyáltalán nem volt lehetetlen. Igaz én szorgalmas voltam, minden tárgyamra minimum!!! 1 hetet tanultam intenzíven zh vagy vizsga előtt, de sokszor inkább többet.

2021. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!