Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a kiemelkedő intelligencia...

Mi a kiemelkedő intelligencia jelei?

Figyelt kérdés
Hogyan jellemezhető egy ilyen ember gondolkodása, milyen készségekből tevődik össze?

2021. jan. 17. 07:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az iskolában nyújtott kimagasló teljesítmény még nem feltétlenül jelez magas intelligenciát. A magas intelligencia jele hogy életkorához képest bölcsebb, gyorsabban tanul saját és mások tapasztalataiból mint mások és ezért sokkal kevesebb hibát követ el. Sokat elmélkedik, elemzi saját gondolatait, nehezen befolyásolható a külvilág által, rengeteg bonyolultnak tűnő egyedi, önálló gondolata van. Ideje nagyrészét szellemi fejlesztéssel tölti, folyton új dolgokat tanul, nyitott az új élményekre. Képes a dolgok mögé látni, átlátni az összefüggéseket. Minden egyes döntését átgondolja mielőtt cselekszik, sosem érzelmi felindulásból cselekszik.


Különc emberek, a társadalom általában kiveti őket illetve ők maguk is egymaguk szeretnek lenni, jellemző rájuk a lenéző stílus.

2021. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
10 Már miért lenne rossz példa? Annak is megvan a megfelelő definíciója, a köznyelvben mégis használják vegyesen. Ezek a fontos definíciók pedig csak a te fejedben fontosak, mindenki más teljes mértékben megérti a szöveg kontextusából. Hozzáteszem te is, csak túl makacs vagy és szeretsz vitatkozni. De rossz hírem van, én is.
2021. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 ok, nem vitatkozok, legyen igazad! Ha szerinted két egymástól teljesen eltérő jelentéssel bíró kifejezésnél mindegy mit írsz, mert úgyis érteni fogja az olvasó, akkor oké.
2021. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13

Te értetted, mivel a kioktatás után elkezdted megcáfolni. Úgy véled, hogy a többi emberi lény nem lenne elég okos ahhoz, hogy szintúgy megértse?

2021. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Kettes! Nincs szükségem utána olvasni, tudom, hogy semmi köze egymáshoz. De kitörölheti az ember a qrva nagy IQ-jával, ha alapvető ismeretekkel gond van. Mindamellett nem beszélgettünk az érzelmi intelligenciáról sem, hiszen a kérdés alapvetően nem tér ki, hogy pontosan milyen intelligenciáról van szó. És ezért mondom, hogy teljesen elinflálódott az IQ fogalma, mert önmagában puttony fingot nem jelent, ha nem társul hozzá igenis egy általános alapműveltség, egy átlagosnál magasabb érzelmi intelligencia, szorgalom és alázat. Az alázatot azért írtam le, mert az én környezetem speciel tele van ezekkel az Einsteinekkel, akkora IQ-juk van, hogy már az online menza teszt nem is méri, de csodálkozik, hogy a saját munkájában nem tud előre lépni, mivel egy épkézláb mondat megalkotása a saját anyanyelvén problémát okoz, meg az eddigi végzettségére is úgy tekint, mintha az minden egyetemnek, meg phd-nak a csúcsa lenne és fel sem merül benne, hogy esetleg talán még lehetne előrébb lépni. Hogy egy intelligens ember jó probléma megoldó ,meg a hétköznapokban jól boldogul, ez így egyáltalán nem igaz, pont amiatt, amit leírtam. Onnantól kezdve, hogy más készségei hiányoznak, nem fog tudni szelektálni az infók között, mivel gondjai vannak az értő olvasással, nem tud problémákat jobban, gyorsabban megoldani, mert egy probléma mögött nem csak logikusan felépülő mozdulatsorok állhatnak. És ezt egy valóban intelligens ember fel is ismeri. Innentől kezdve marhára mindegy, hogy hányas IQ-ja van valakinek, amíg más készségekben komoly hiányokat szenved.

2021. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!