Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FOSZK-el ki lehet váltani az...

FOSZK-el ki lehet váltani az emelt matek érettségit?

Figyelt kérdés
Nem csináltam meg a matek emelt érettségit, és FOSZK ra jelentkeztem, és ezzel idén végzek, és ez után át lehet menni BSc képzésre, viszont 2020tól az emelt matek/fizika érettségi követelmény a mérnöki szakokon. Azzal hogy elvégeztem a FOSZK-t, az kiváltja az emelt érettségit?

2021. jan. 18. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az adott szakhoz jó a FOSZK, akkor kiválthatja az emelt szintű érettségit. De ez az egyetemeken múlik. [link]

[link]

Melyik mérnöki szakon követelmény a matek-fizika pár? Szokott ott lenni más is, pl. informatika, biológia, kémia... Nevetséges lenne, ha nem lehetne valaki vegyészmérnök, ha nincs fizikaérettségije. BSc képzésen az emelt szintű matek az első féléves anyag, így nem lenne baj ha azt előre megtanulnád. Az informatika emelt szintre (programozás) pedig sokan maguktól is fel tudnak készülni.

2021. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!