Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nő vagy férfi vezetés oktatót...

Nő vagy férfi vezetés oktatót válasszak?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdem a vezetést, viszont nő létemre nem tudom, hogy melyikkel járnék jobban.


Lehet, hogy csak az én fejemben létezik ez, de számomra eleinte evidens volt, hogy nő oktatót választok, a nőket mindig is előnyben részesítettem, ha ilyesmiről volt szó, bizalmatlanabb vagyok egy felnőtt (adott esetben idősebb) férfival szemben. Ott van az éjszakai vezetés is, na meg előfordul gondolom hogy valamilyen testi kontaktust kell létesíteni az oktatóval, gondolok itt pl. arra, hogy megmutatja a diáknak, hogy kell tartani a kormányt (banális példa :D) stb.


Szóval főleg a nők/lányok véleménye érdekelne, akik férfi oktatót választották. Volt bármi féle konfliktus, incidens a férfi viselkedése miatt? Nem mászott rátok, nem fogdosott illetlenül, nem lépte át a határt, nem kezdett ki veletek?


Gondolom azért ha ilyen történne, akkor már az illető nem dolgozna ott, de ki tudja...


Mindenesetre szeretném tudni, hogy van-e alapja a bizalmatlanságomnak vagy nyugodtan válasszak férfi oktatót. Aki szóba jöhetne az én sulimnál, azok inkább ilyen 40-60 éves férfiak.


És az is érdekelne, hogy egyébként egy nő oktató is van-e olyan jó mint egy férfi, gondolok itt a vezetésére, türelmességére, segitkészségére, tehát ilyen szempontok alapján is melyik nem a jobb?


22/N



2021. jan. 18. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen testi kontaktus nem szükséges az oktatás során. Az oktatók java férfi, rengeteg lány tanul náluk, nem hiszem, hogy gyakori probléma lenne a rámászás, fogdosás stb., de nyilván a nagy számok törvénye alapján előfordulhat.
2021. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Női oktatóval tanultam, kizárt volt, hogy férfit válasszak, elsőre sikerült a vizsga.
2021. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyen oktatót választasz, mindegyik oktató jó. Ha nem lenne jó és rossz lenne a statisztikája nem alkalmazná az iskola. Nincs rossz választás.
2021. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legkevésbé sem ezen múlik, nálam ez egyáltalán nem is volt szempont. Mi a szüleimmel az alapján választottunk oktatót, hogy kiről hallottunk a legtöbb jót, ki volt szimpatikus és ez történetesen egy 40-es férfi volt. Egyetlen egy problémát tudok felhozni, hogy nagyon elhúzódott a folyamat és kb. 1 évig jártam vezetni, mert sokat kellett várni rá (mert nagyon sok tanulója volt), ő is kihagyott heteket (pl. nyaralás) és nehéz is volt összeegyeztetni a dolgainkat. Viszont egyébként semmiféle más gondom nem volt vele, pláne nem olyan ami a neméből adódna. Ő türelmes és segítőkész volt, nagyon jól elmagyarázott és megmutatott mindent akár újra és újra is, lehetett nála szabadon próbálkozni és bénázni :D, soha nem emelte fel a hangját sem és úgy egyáltalán soha nem éreztem maga rosszul mellette. Előfordult, hogy hozzámért pl., ha segíteni akart, akkor volt olyan, hogy megfogta és irányította a kezemet, de nem “úgy”. Nekem ezzel nem volt semmi bajom, szerintem nem kell mindenbe ilyeneket belelátni.

Volt olyan oktató is, aki kicsit keményebben bánt a tanulóival és mondjuk kiabált, erélyesebben szólt rád stb., és olyan is, aki szeretett fiatal lányokat vezetni tanítani :D De soha semmi “olyasmi” nem történt, azért nem kell mindig a legrosszabbra gondolni és valóban nem dolgoznának ott. Ahol én tanultam ott pl. egyetlen egy női oktató volt és első pillantás alapján eldöntöttem, hogy nála tuti nem szeretnék tanulni, mert cseppet sem volt szimpatikus és másoktól azt hallottam, hogy tényleg egy idegbeteg, házsártos nő. Nem ezen múlik.

2021. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, gondoltam hogy csak az én fejemben élnek ezek a gondolatok, de majd még meglatom, hogy döntök. :)
2021. jan. 18. 14:39
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem azért fizetek, hogy kiabáljon. Tanítson, legyen határozott, de úgy látszik még sok tanulónak belefér a kiabálás is. Nekem nem!
2021. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És még valami: szerintetek benzines vagy dieseles autón jobb tanulni? Nyilván a diesel-el könnyebb, nehezebben fullad le, viszont melyiken érheti meg jobban?
2021. jan. 18. 14:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy a dízel nehezebben fullad le, de hamarabb el is éri a fordulatszámot, ami miatt többet kell váltanod és gyorsabban. Lényegében teljesen mindegy min tanulsz. Ha megtanultál vezetni és meg van a jogsid akkor mind a kettőt tudod vezetni.
2021. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző írta, tulajdonképpen mindegy. Talán a benzines annyival tényleg jobb, hogy kezdő sofőrként több időd jut reagálni és váltani.
2021. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
én azzal tanulnék, amitek otthon van vagy amit vezetni fogsz. nekünk dieselünk van, így dieselesen tanultam.
2021. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!