Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy ellógtál...

Volt már olyan, hogy ellógtál szülői vagy orvosi igazolással egy dolgozat elől?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hányszor tettél már ilyet?

Ennek milyen következményei lehetnek? :/

Ha egy tizedik osztályos diák egész tanévben egyszer teszi csak ezt meg és még sosem lógott el, abból milyen baj lehet?

Utána tényleg minden tanár szívatni fogja végig, amíg abba az iskolába jár?

Tényleg nem felejtik el SOHA?

Ha le van igazolva a lógás, lehet valamilyen jogi következménye?

A pótló dolgozatot tényleg sokkal nehezebbre állítják össze, mint az eredetit?


Jó, bevallom, én magam készülök elbújni a földrajz témazáró elől. XD

Szerintetek meg merjem tenni holnap? :/


Köszönöm a válaszaitokat!



2021. jan. 18. 14:40
A kérdező szavazást indított:
Én is lógtam már, szerintem egyszer megteheted.
Lógtam már és nem javaslom semmiképpen.
Én nem lógtam soha, de szerintem nem lehet nagy baj belőle.
Nem lógtam soha és te se tedd meg! Nagy baj lehet belőle!
35 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nálam az volt a szitu, hogy dolgozat előtt már meg voltam fázva, de csak azért mentem orvoshoz, hogy ne kelljen megírnom. Persze simán kiírt egy hétre, de ilyennel normálesetben nem mentem volna orvoshoz. Egyszer csináltam ilyet, igazából nem érdekelt senkit. Mondjuk jó tanuló voltam.
2021. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Hányszor csináltam már ilyet. Nem lesz semmi baj.
2021. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én gimi közben nagyon sokat voltam beteg, meg műtétem is volt és bla-bla. Egyszer sem ért hátrány miatta, csak az, hogy a javítóknál már nem volt tekintet arra, hogy azon a napon xy tárgyból is témazáró van és stb.


Ha azt mondod, hogy beteg voltál (Ami nem kizárt télen, főleg világjárvány idején), akkor nem fog megszívatni miatta. Bárki mást mond, arra esélyesen már alapból pikkeltek a tanárok valamiért - vagy rendszeresen nem járt iskolába pont dolgozatok idején. Erre már én is láttam precedenst. Én egyszer olyat is csináltam, hogy félév zárása előtt nem mentem be dolgozatra, mert tudtam jól, hogy lerontom vele az ötös átlagomat az adott tárgyból, mivel csak négyesre ment az anyag.


Egy lógás nem a világ vége - de ne csinálj belőle rendszert. Legközelebb készülj becsületesen.

2021. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Én általában minden évben egyszer éltem a dolgozat kihagyás lehetőségével +volt amikor nem volt kedvem úszni, ezért akkor is kihagytam.


Általában az utazás eléggé lefárasztott, ilyenkor marha nehezen ment a tanulás, így szüleimnek könyörögtem, had maradjak itthon.


Egyszer-egyszer nem gáz.

Viszont ha havonta többször eljátsza valaki-v minden hónapban , annak a nevét megjegyzik.

2021. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Hányszor lógtam el irodalom/töri/nyelvtan dolgozatokat...:D Teljesen műszaki beállítottságú voltam/vagyok, és utáltam ezeket a tárgyakat.

De azért ne úgy képzeld el a helyzetet, hogy nem volt jegyem ezekből a tárgyakból. Viszont az mindig könnyítés volt, hogy egyedül írtam a dolgozatokat, szinte felügyelet nélkül, szóval tudtam csalni.

Ha nem pofázod el a tanárnak, hogy direkt vagy beteg akkor kicsit sem fogja érdekelni.

2021. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem többször is volt olyan. Egyszer pl nem tanultam meg a verset, egyszerüen nem ment bele a fejembe és akkor szülői igazolással otthonmaradtam egy napot, és megtanultam a verset.

Meg még volt ilyen hogy nem tudtam semmit a matek témazáróra és akkor ugy voltam vele hogy szólok anyukámnak és kiveszek egy napot.

Egyszer egyszer mindenkivel előfordul ilyesmi...:)

2021. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen.Sokszor volt olyan is, hogy igazolás nélkül lógtam, mert tudtam xy tanár nem ír be, vagy ofi kihúzza. Nem voltam mintadiák, de nem voltam soha rossz tanuló, a 4,0 körüli átlag mindig megvolt.

Nekem egyszer annyi következménye volt, hogy a tanár akitől lógtam elkapott és megkérdezett miért nem mentem az órájára. Meg kaptam igazolatlant, de azt ofi kihúzta.

Semmi bajod nem lesz, ha van igazolásod.

Dehoyg fog szivatni, szerinted ennyi témájuk van a tanároknak? ,,Képzeld, életében először xy lógott az órámról, biztos megbuktatom" -Tényleg? Akkor én is!

Inkább azokkal vannak elfoglalva, akikkel állandóan probléma van, vagy akiről van valami szaftos pletyka.

De, elfelejtik, pláne, hogy minden tanár tanít több osztályt is, és nincs idejük minden diák összes baklövését megjegyezni örökre. A tanár is ember, pláne, hogy a legtöbb 60+ éves, és némelyik azt se tudja ebédre mit evett.

Ha le van igazolva milyen következménye lenne? Börtön? Vagy elvisz a rendőrség? Ne legyél már ennyire buta...

A pótlódolgozat általában ugyanaz, mint a rendes dolgozat, de ha tanulsz rendesen, akkor nem fog meglepetés érni. Én általában azért lógtam, hogy többet tanulhassak a dolgozatra.

Ha ennyire betoji vagy, akkor inkább ne lógj el, nincs azzal baj, ha valaki nem meri ezeket meglépni, nem is jó igazából ez, én sem vagyok büszke rá, hogy annak idején viszonylag sokat lógtam.

2021. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Volt. És addig, míg írták a dolgozatot, otthon tanultam, a következő órán meg pótlólag megírtam.
2021. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!