Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogászok miért csinálják ezt?

A jogászok miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Büszkélkednek vele hogy joghallgatók meg még a postaládájukra is kiírnák, hogy dr. Pedig közben csak áldoktorok. Annyi jogon tanulót látok öltönyben nyakkendőben hogy elgondolkodom hogy talán valami ünnep van, de aztán rájövök hogy jaaa erre felé van a jogi kar

2021. jan. 19. 22:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
87%
Jogra azért nem kevés a ponthatár, ha felvették, bent tud maradni és megy is neki akkor nyugodtan legyen büszke. Nyakkendőt pedig később is kell hordaniuk, pörköltszaftos trikó azért nem az igazi :D
2021. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Emelt törivel meg angollal azért könnyebb azt a pomthatárt hozni, mint fizikával, kémiával vagy matekkal
2021. jan. 19. 23:08
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Még mindig nem teljesen értem mi a kérdés/probléma
2021. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%
Mit jelent az, hogy áldoktorok? Te osztod a doktori címet vagy ki az isten vagy? Én nem vagyok jogász, de ugyanúgy ki fogom rakni a postaládámra, hogy Dr., amint megszerzem a PhD-t. Hogy miért? Mert a nevem része. Az a teljes nevem. Ha neked a titulus kisebbségi érzést okoz, akkor csinálj magadnak. Meglátod, milyen érzés lesz 9-10 év tanulás után végre büszkén viselni azt a plusz két betűt.
2021. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Orvos vagyok, te agyoniskolázott
2021. jan. 20. 01:01
 6/40 A kérdező kommentje:

Az utolsó válasz tipikus jogászválasz :D


Megkülönbözteted magaf másoktól. Orvosként azért nekem még nincs a postaládámon a doktor, de te mint jogászdoktor a homlokodra is kitetoválnád :D

2021. jan. 20. 01:02
 7/40 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem jogász vagy?
2021. jan. 20. 01:03
 8/40 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne tehetné a neve elé egy jogot végzett valaki, hogy dr.? Megdolgozott érte, joga van hozzá, ahogy neked is. Ők hamarabb megkapják a címet, mint ti, orvosok, és úgy érzed, hogy nem érdemlik meg. Pedig de, jár is, és meg is érdemlik. Egyébként jó lenne, ha visszavennél az arcodból, a betegeid nem fogják díjazni ezt a stílust.
2021. jan. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy hamarabb megkapják? 5 év osztatlan jogi egyetem és 4 év bojtárkodás neked hamar van? Fingod sincs az egészről, csak csípi a szemed, hogy anélkül is lehet az ember doktor, hogy orvos lenne.


Egyébként hozzáteszem, te is ugyanúgy áldoktor vagy ennyi erővel. A doktori cím ugyanis a docere latin "tanítani" igéből származik, maga a cím pedig tanításra feljogosító bizonyítvány, ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni. Kitalálom: egy percet sem tanítottál, a doktoranduszokkal ellentétben, akiknek kötelező órát tartaniuk a legtöbb helyen ahhoz, hogy megszerezzék a doktori címet és a fokozatszerzés után a végzettségüknek köszönhetően önállóan indíthatnak kurzusokat (és kutatásokat), valamint vizsgáztathatnak is. Most akkor én is járassam a pofám neked a magas lóról, ahogy te teszed? Na ugye. Maradj csak a magad térfelén és maradj inkább csöndben.

2021. jan. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Jogon véletlenül sem kell annyit tanulni, mint orvosin vagy gyógyszerészeten. Aztán úgy viselkednek, mintha a létező legfelelősségteljesebb hivatást végeznék.
2021. jan. 20. 09:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!