Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kevésbé stresszel...

Hogyan lehet kevésbé stresszelni vezetésnél?

Figyelt kérdés
Most tanulok a B2-es jogosítványhoz vezetni, és eléggé akadályoz a fejlődésben az, hogy stresszelek az egész helyzettől. Görcsösen fogom a kormányt és tartom a lábam, kapkodva kezelem a váltót és nehezen figyelek oda mindenhova. Még az elején vagyok, így nem tragikus a helyzet, de szeretném már most magam "kikúrálni" valahogy, hogy ne legyek ilyen karótnyelt. Van esetleg valakinek valamilyen tippje/tanácsa vagy élménye ezzel kapcsolatban?

2021. jan. 19. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így kezdi. A gyakorlás majd segít.
2021. jan. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A probléma most az, hogy mindenre neked kell odafigyelned, tehát nem csak nézel ki a fejedből, mint amikor utas vagy.

Nincs ezzel semmi baj, lassan bele fogsz szokni. Amivel tudsz magadon segíteni: próbálj meg előre gondolkodni. Például szépen tempósan haladsz 30-cal, egyszercsak látod, hogy úgy 100 méter múlva lesz egy kereszteződés, és már látod a „mackósajtot” (elsőbbségadás kötelező tábla), akkor már felkészíted magad, hogy le kell lassítanod, adott esetben meg kell állnod, tehát csökkentened kell majd a sebességet, és vissza kell váltanod 2-esbe, ehhez ki kell nyomnod a kuplungot, stb. Ezek a döntések a későbbiekben már szinte ösztönösek lesznek, mert annyit fogod gyakorolni (pláne, ha nem a puszta közepén laksz).

A kormány fogása, a lábtartás mindenkinek más. Persze az nem jó, hogyha úgy rámarkolsz a kormányra, mintha az életed múlna rajta, de nincs kőbe vésett szabály (olyan van, hogy enyhén behajlított könyökkel kell fogni, mert a feszes kar balesetveszélyes, meg hogy 9-3-nál kell fogni a kormányt, de ezek inkább csak ajánlások, jóformán senki nem tartja be, mert mindenki úgy vezet, ahogy neki kényelmes). Például engem a világból ki lehet azzal kergetni, hogy balettozni kell vezetés közben (a pedálokat csak a lábfej mozgatásával használhatod). Én elhiszem, hogy ez az ajánlás, meg van, akinek ez kényelmes, de nekem egyszerűen nem ad biztonságérzetet, így inkább felemelem a lábam, és oda rakom, ahol nekem jó.

2021. jan. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy idő után készségszintű lesz a vezetés és úgy csinálsz mindent, hogy oda se koncentrálsz.

Most azért stresszelsz, mert minden mozdulatra nagyon odakoncentrálsz ami fárasztó, de ez elmúlik sok gyakorlással.

2021. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg lenyomni a stresszt, mert én pár napja pont emiatt buktam forgalmin! Annyira remegett a lábam, hogy nem éreztem a pedálokat, és 100-szor lefulladtam(pedig nem szoktam)! A vérnyomásom biztos, hogy közel 200 volt.

Vannak természetes nyugtatók, én most ezekkel kísérletezek, ha nem használnak, akkor következő vizsgára sajnos nem természetes nyugtatót kell majd bevennem, hanem valami Frontint, vagy hasonlót, pedig nagyon gyógyszerellenes vagyok.

2021. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!