Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi átlág kiszámítása...

Az egyetemi átlág kiszámítása hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy itt már súlyozva vannak a tárgyak a kreditértékük alapján, a konkrét kérdésem az lenne, hogy ha egy tárgyból nem kaptam a félév végén aláírást, akkor jegyet sem kaptam belőle. Így azt bele kell számítani egyes formájában, vagy nem? Nekem az tűnt logikusnak, hogy beleszámítják, hogy "büntessék" vele a hallgatót amiért rossz volt a tárgyból, de egy ismerősöm mondta hogy ha nincs jegy az aláírás elmaradása miatt, akkor az átlagba sem kerül be, és ez is logikusnak hangzik, bár nem jutott korábban eszembe.

2021. jan. 20. 09:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A tanulmányi átlag az adott tárgy kreditertekenek és erdemjegyenekna szorzata. Ezeket összeadjak és elosztják annyi kredittel amennyiből ez kijött.


Az osztondijatlag félévre vonatkozik.

Itt a teljesített tárgyak kreditje szorítva az erdemjeggyel. Az összeget pedig 30-cal kell osztani.

Tehát ha 20kreditet teljesítel akkor is 30-cal kell osztani. Ha 50-et akkor elvileg 50-nel, de több egyetem bevezette hogy nem fogad el 5-osnel nagyobb tanulmányi átlagot, vagy csak a kötelező tárgyakból fogadja el mert ugye lehet trükközni ha 80kredit szabadon választhatót megcsinálta jó jegyre akkor hatalmas osztondijatlagod lesz, ez pedig kiszuras a többiekkel, mert akkor ez lenne az ösztöndíj alapja így aki tanrend szerint halad és csak 30 kreditet csinál és kitűnő kb semennyi ösztöndíjat nem kapna.

2021. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!