Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az, hogy a vizsgázás most az...

Az, hogy a vizsgázás most az egyetemeken online történik rontja a diploma értékét?

Figyelt kérdés
Most lehetőség van puskázni, meg arra is, hogy valaki mással írassa meg. Én is pl. belenéztem egyszer-kétszer a jegyzeteimbe miközben "írtam" a vizsgákat. Ettől függetlenül rengeteg munkám van benne, nagyon sokat készültem mindegyikre és nem lenne jó, ha a diplomám értéke ettől kevesebb lenne.

2021. jan. 21. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod is amit tanultál akkor miért lenne kevesebb? A diplomádban pedig egy jegy lesz és nem lesz odaírva hogy online oktatás volt. Amúgy is tapasztalatot nem az iskolában fogsz szerezni, hanem majd a munkahelyeden. Lehetsz te 5-ös is végig mindenből, gyakorlati tudásod vajmi lesz. Ezt nem csak rád, hanem úgy általánosságban mondom.
2021. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Deff ***** válasza:
87%

Ez csak egy idióta szólam azoktól akiknek nem tetszik a távoktatás. Egy munkahelyen úgyis azzal kezdik,hogy megtanítják a rendszereik működését, ami csak egy szelete lesz az összes anyagnak amit a diplomához meg tanultál.


A Cambridge-i egyetemen nyárig távoktatás lesz, mégse hiszem hogy majd a munkáltatók visszadobják az ottani diplomákat azzal,hogy értéktelen.

2021. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha tudnád milyen csúnyán lehet buktatni online vizsgán az alattomos beugrókkal, amiket összedobnak mérnöki szakokon. 2 órát sírtam ma utána és csúszni fogok.
2021. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kieg: ugyanis olyan időkényszerbe raknak, hogy nem hogy puskázni, gondolkodni sincs időd.
2021. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

"Most lehetőség van puskázni"


Jelenléti oktatás mellett is lehetőség van puskázni, sőt, a 40-50 fős írásbeli vizsgáknál egy nagyelőadóban valahol középtájon, vagy hátul ülve olyan szépen puskázol, ahogy akarsz. Online, ha akarnak sokkal jobban tudnak szívatni. Kevesebb idő a fadatokra, közben kamera bekapcsoltatása, hogy lássák nem bámulsz-e lefelé, esetleg néha képernyőmegosztást kérnek a konferenciaszoftveren keresztül, hogy nehogy gépen is meg legyen nyitva valami nem odavaló. Meg sok tanár úgy állítja össze a vizsgát, hogyha se kamera se semmi nincs, akkor is esélytelen a puska, mert a feladat nem a jegyzetből másolásra kíváncsi, hanem el kell vonatkoztatni sokszor stb. Persze ez főleg humán szakokra jellemző. Reálnál meg számításokat nyilván ott sem tudod kilesni, mert azt neked kell tudni megoldani.


Szóval nem fog kevesebbet érni a diplomád, meg ez nem állandó állapot. Egy év így ment el, ez van, ha a tavaszi félév még nem is áll vissza rendesen, de a következő már sztem igen.

2021. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazat ír az előző! Olyan szinten megszívattak még azok a tanárok is , akik eddig soha, hogy már most hányingerem van, ha az utolsó hétfői vizsgára gondolod. Az időkeretbe például lehetetlen beleferni pedig tényleg rendesen megtanultam mindent. Korábban én nekem egyszerűbb volt ötöst vagy négyest szerezni de a szakon is rosszabb jegyek születtek mint jelenléti vizsgák alatt
2021. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt is, van egy tárgy nálunk, amelyiknél jelenléti oktatás mellett 4-es 5-ös vizsgák voltak előző évfolyamosoknál, most szinte 3-asnál jobb alig volt, első vizsgán pedig a fele bukott is.
2021. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!