Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az állami támogatott felsőokta...

Cristo kérdése:

Az állami támogatott felsőoktatási képzés ha rövidül*, mint amennyi a legrövidebb időn belül befejezhető, ugyanannyit számolnak fel érte visszatérítendő összegként, mintha rendesen csak azt az egy szakot csináltam volna végig?

Figyelt kérdés

*Na kissé bonyolultan hangzik a kérdés, de elmagyarázom, mire akarok kilyukadni. Osztott képzés alapszakán kezdtem (3 év = 6 félév), amit csúszás nélkül meg is csináltam. Ugye az fix, hogy végzés után valamikor küldenek az ügyfélkapura egy levelet az Oktatási Hivatal Magyar Állami Ösztöndíj Főosztályáról, hogy a képzés ideje után nekem mennyi a visszatérítendő összegem, vagy a ledolgozandó munkaóráim száma.


Ezután a képzés után osztatlan mesterszakra mentem tovább, ami alapjáraton 5 év (10 félév) alatt teljesíthető normál esetben. Na most nálam a 2 szak rengeteg mindenben fedte egymást, így a kurzusaim felét el tudtam fogadtatni, és így lerövidült nekem a képzés 2,5 évre (5 félév).

A kérdésem csak az, hogy ezek után is azt az összeget kell téríteni, vagy munkaórát kell vállalni itthon, mintha rendesen 10 félévet jártam volna erre (így összeadódik a 6 féléves BA és a 10 féléves osztatlan képzés), vagy csak annyi időt számolnak fel, amennyi valójában teljesült (vagyis a 6 félév BA és a maradék 5 félév mester)?



2021. jan. 22. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyi félévvel kell számolni, amennyit ténylegesen felhasználtal és diplomát szereztél, azaz 11 félév.
2021. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a teljesült félévek számítanak.
2021. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh rendben, köszönöm.
2021. jan. 23. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!