Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kamaszoktól és fiataloktól...

Kamaszoktól és fiataloktól (10-25) kérdezem, hogy látjátok a jövőtöket a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés
Értem azt, hogy Magyarország gazdasági-politikai helyzete, az oktatásban a változások, a covid elég kaotikus változó világot jelent. Milyen ebben a helyzetben a jövőtöket tervezni, hogy mit tanuljatok, mi legyen veletek? Pályát és jövőképet választani, hogy hat rátok, hogy képzelitek el a saját életutatokat.

2021. jan. 23. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A 10 évestől még milyen jövőt kérdezel, az még kiskamasz.

15-18, 18-25 a reális.

2021. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Katasztrofálisan

18/F

2021. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ebben nőttem fel, ezért nincs viszonyítási alapom. Nem látom kilátástalannak, de mindenképpen nehéz. Még úgy is, hogy a piacképesebb szakok egyikén tanulok és már van is mellette állásom. De az ember sosem lehet biztos semmiben.
2021. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint covid előtt.

Érettségi után orvosi, vagy egy TTK-s szak.

Osztrák Alpok, mint álomotthon, de ez csak álom:D

Mindenesetre ha a gazdasági-politikai helyzet nem változik gyökeresen, lehetséges alternatíva lenne az is.

2021. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Én nem látom rosszul a saját helyzetem. 21 éves vagyok, van egy jól fizető munkahelyem és még otthon élek így tudok félretenni pénzt. Nem mentem egyetemre szóval az oktatás változatai nem érintenek.

Most örülök annak is, hogy 25 éves koromig nem kell majd Szja-t fizetnem. Persze lehetne jobb a politikai-gazdasági helyzet de a fejlődés észrevehető.

2021. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Én azt érzem a fidesz mint magyarország rákos megbetegedése, csak folyton metasztázisokat ad, minden amihez hozzányúl elrohad, semmi valós indíttatás a fejlődés fele, csak hazugság és illúziók. Gusztustalan. Remélem minél hamarabb eljön a változás ideje, ha nem akkor nincs más választás, mint elmenekülni. Most tanulok, igyekszem az álmaimat megvalósítani, de úgy érzem itt az igaz érték nem valuta. Amíg Deutsch Tamás kap Petőfi díjat, milyen jövőt lásson magának egy fiatal itthon. Szerencsére azért a világ rendjén mit sem változtathatnak, úgyhogy nem fogják kedvemet szegni semmitől, csak a visszatérő hányinger szűnne meg amit mindennap érzek miattuk. Reméljük 2022ben szép nagy metszéssel kivágjuk őket az ország szervezetéből, sajnos sok ép szövetet magukkal visznek, de irány a kuka, főjenek saját levükben haláluk napjáig. 20/L
2021. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
@6 Már késő, áttétessé vált a rák. A következő sem lesz más...
2021. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után orvosi egyetem a terv.
2021. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
91%

Ha nem lesz kormányváltás 22-ben, de legkésőbb a következő alkalommal, akkor tényleg nem tudom, hogy meddig süllyed a jelenlegi helyzet.

Talán jobb is, hogy eddig nem jártam külföldön, mert csak mégjoban szenvednék ettől a nyomszató, szürke közegtől ami ebben az országban uralkodik.

Szóval minden reményem abban van, hogy kormányváltás lesz és egy nap mi is a nyugati országok közé sorolhajtuk magunkat.

2021. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mondhatjátok, hogy rózsaszín ködben élek, de én a barátommal képzeld el a jövőm, pedig még fiatalok vagyunk, Budapesten. Egyetemre szeretnék járni a barátom pedig kézis, ő a sportban szeretne elhelyezkedni. Utána gyerekek, boldog család stb.
2021. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!