Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudok produktívabb lenni...

Hogy tudok produktívabb lenni az onlineoktatásban?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem tudok ugyanúgy figyelni az online órákon mint élőben. Lezárom a telefonom, elrakom a zavaró dolgokat, de a figyelmem így is elterelődik a tanár monoton magyarázásáról... bárhova. Mit tudok tenni ez ellen? Sajnos az eredményemen is meglátszik, és javítani szeretnék ezen, de nem megy.

2021. jan. 25. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet. Én pl. már nem is figyeltem az órákra egyáltalán, inkább csináltam a napi dolgaimat közben. Viszont minden órát felvettem obs-el (amit nem lehetne a szabályzat szerint nálunk, de nyilván nem rakom fel youtubera). Sokszor volt olyan, hogy otthon se voltam, vagy inkább aludtam.

Amikor jött a zh és vizsgaidőszak, akkor elővettem a videókat és a saját tempómban tudtam feldolgozni őket. Szerintem az online oktatás sokkal jobb, mint a hagyományos (persze szakfüggő is). Visszatudod nézni, megtudod állítani a videókat stb.

Azt tudom tanácsolni, hogy embereld meg magad és figyelj rendesen (de persze ezt te is tudod, hogy így kellene). Ajánlom, hogy vedd fel az órákat, és ha valami nem tiszta akkor visszanézed.

2021. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nagyon sokan küzdenek ezzel a problémával és sajnos a tanárok sem tudnak nagyon sokat tenni, hogy motiváltabbá tegyék a tanulókat sajnos, és itt valahogy a tanulóknak kell saját magukat motiválni, mert csak az maradt számukra, ami tényleg nagyon nehéz feladat tantermi keretek között is, nehéz helyzet és senki sem tud rá biztos módszert, az előzöhöz kalcsolodoan, csak magaddal osszad meg a felvétleket, ha keszítesz, bármilyen baki vagy vicces jelent siekredik órákon, mert volt rá számos példa, hogy komoly ügy lett belőle. De egyet értek előttem szólóval, meg kell emberelni magad, koncentrálj (legalábbis prőbálj meg, akármilyen nehéz is)
2021. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!