Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet otthon, tanár...

Fel lehet otthon, tanár nélkül 1 év alatt készülni egy spanyol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Persze nem felsőfokú, hanem mondjuk egy középfokúra lehetséges felkészülni tanár nélkül, egyénileg?

2021. jan. 25. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Az írásbeli felsőre is fel lehet készülni egyénileg, meg a hallás utáni szövegértésre is. A beszélgetést kell valakivel megoldani.


Ui: nekem a "rekordom" egyedül egy sikeres francia felső írásbeli volt különtanár nélkül 9 hónap alatt, a sikeres szóbelihez kellett még néhány hónap különóra

2021. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hú, az nem semmi, pedig a francia nyelv nekem az egyik legnehezebbnek tűnik, szóval gratula! Amőgy lehet külön a kettőt? Tehát, külön az írásbelit és a szóbelit letenni később amikor már felkészültebb vagyok rá? Vagy mindenképp egyszerre kell a kettőt? És ha egyszerre kell, és sikeresen átmegyek az írásbelin, de megbukok a szóbelin, akkor az egész vizsgán megbuktam és a következő alkalommal ugyanúgy kell írásbeliznem is? Vagy az attól még ugyanúgy sikeresnek számít és legközelebb azt már nem kell?
2021. jan. 25. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

#2


Köszi szépen. Az már a harmadik felsőm volt, tehát volt rutinom.

Általában tudod külön is csinálni a szóbelit és az írásbelit.


Az origóról tudok a legtöbbet: ott nagyobb az esélyed, ha komplexet próbálsz, mert (emlékeim szerint) alapkészségenként kell 40%, és összességében 60%. Erre nyilván több az esély, mint külön az írásbelit és a szóbelit is megcsinálni ugyanezekkel a feltételekkel (de nyilván ez utóbbi sem lehetetlen, nekem is a francia két részletben van meg).

2021. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem fel lehet. Nekem 11 hónap alatt lett meg a DELE B2 (sosem jártam tanárnál, autodidakta módon tanulom a nyelvet), a C1-et kb rá egy évre csináltam meg.
2021. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Ja és DELE-nél és SIELE-nél (ez a két legnívósabb spanyol nyelvvizsga) nem lehet külön csinálni a kettő részt és ha az egyik nem sikerül, akkor az egész vizsgát meg kell ismételni.
2021. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És miből tanuljátok/tanultátok a nyelveket? Könyvetek van, vagy valami online oldalon keresztül?
2021. jan. 25. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Én spanyolt Pons nyelvkönyvekkel kezdtem, valamint a 1000 preguntas 1000 respuestas-t is használtam. Miután lett egy nyelvtani és szókincsbeli alapom anyanyelviekkel beszéltem, akik azóta már nagyon jó barátaim lettek.
2021. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!