Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Széchenyi István egyetem?...

Széchenyi István egyetem? Többi lent👇

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Széchenyire szeretnék menni, de nem tudom, hogy mennyi esélyem van bekerülni oda. Lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik elvégezték, vagy oda járnak. Szóval itt van ez a ponthatár, például én villamosmérbökire szeretnék menni, és tavaly 293 pont kellett. Ez most azt jelenti, hogyha 100 ember vesznek fel oda, de 150 en jelentkeznek, akkor 50 et nem vesznek fel. És ez a 293 pont arra vonatkozik, hogy 293 pontot kell elérni, hogy biztosan bekerülj, vagy azt, hogyha nincsen túljelentkezés akkor ennyi a minimum?

2. Hány ponttal kell fölé lőni egy ilyen érettségin a minimumnak? Jó azt tudom, hogy minnél többel, de ha van ilyen 320 pontom? Azt is tudom, hogy évenként változik a ponthatár, de úgy kb mennyi szokott lenni az a pontmennyiség, amivel többet kell teljesíteni átlagban a kiírottnál?

3. Emelt matek vagy emelt fizika az, amit könnyebben lehet megírni több százalékra?

Lehet h tudatlan kerdeseim vannak, de pont ezért kérdezek.



2021. jan. 28. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti hogy a férőhelyeket a felvi rendszer maximális számban feltölti, és az utolsó ember aki oda bejutott 293 ponttal rendelkezett.


A minimum ponthatár 280 pont.

Mert az állam szeretne több műszaki embert, hiszen mernökökből (gépész, villamos, informatikus) hiány van. Ezért ilyen alacsony a ponthatár.


Mindenkinek a képességeitől és felkészültségét őt függ mit tud jobban teljesíteni. És az emelt szintű érettségin is normál esetben van szóbeli, tehát nem csak megírni kell.


Felvin pedig visszanézhetőek a korábbi ponthatárok.

2021. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ez segitett!:))
2021. jan. 30. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!