Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Örülnél, ha a kormányunk...

Örülnél, ha a kormányunk bevezetné az általános iskolákban kötelezően tanulandó tantárgyként lányonak a háztartástant/csecsemőgondozást, fiúknak pedig a katonai alapismereteket?

Figyelt kérdés

2021. jan. 28. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Igen, szükséges lenne
Nem
59 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Lányoknak háztartástant/csecsemőgondozás azt mondom elmegy, de a fiúknak miért pont katonai alapismeretek? Miért nem valami hasznosabb, használhatóbb dolgot? Amúgy meg, nekik nincs szükségük háztartási ismeretekre?
2021. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Önmagában a csecsemőgondozás, a háztartástan és a katonai alapismeretek tantárgyakkal nincs semmi gond, mind hasznos lenne.

De 2021-ben úgy felosztani ezeket tárgyakat, hogy az egyiket csak a lányok, a másikat meg csak a fiúk tanulják, na AZ elég necces.

Tanulja mindet mindenki. És mielőtt a már amúgy is egyértelmű túlterheltséggel jönne bárki, én pl. szívesen adok a saját óráimból, ha kell - magyartanárként vallom, hogy pl. Berzsenyire, a Kincskereső kisködmönre, meg úgy kb. az anyag 40%-ára nincs akkora szükség, mint mondjuk arra, hogy hogyan állítok össze egy család számára egy heti menüt, vagy hogy mégis mit csináljak, ha a nagykörúton megszólal a légvédelmi sziréna.

2021. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Lenne? Tudtommal élvek üta kötelező tárgyak általános iskolában, bár ez nem biztos. Amji biztos, hoyg több általános iskolában évek óta szerepel. Random rákeresve ittt van kettő:


Putnok, Serényi Ált. Isk:


[link]


Molnárné K. E.: életvitel és háztartástan.


Vagy pl.:


egy nyírásgi általános iskola:


[link]


Japánban igen régi hagyománya van a háztartás tannak. Magyaro-on csak pár évtizedes.


És jónak tartom, egyfelől mert az életre készít fel, másfelől meg mert 12 éves korig a gyermekek gondolkodásmódja elsősorban kokrét, és nem annyira absztrakt (ld. fejlődéspszichológia tudománya).


A csecsemőgondozást MINDENKINEK javasolnám, nemektől függetlenül, sőt, a gyermekpszichológiát is (pl fejlődéslélektan), alapvetően a kisgyermekkorra fókuszálva, de pszichológiát inkább csak középsuli negyedikben, és csak alap szinten, életkori sajátiosságok okán (attól korábban nem igazán fogékony a pszi.tudományokra a tini). Viszont ált isk-ban, ha rajtam múlna, bevezetném a kisgyermek- és csecsemőgondozást, tehát konkrét gyakorolati vonatkozásban hozzászoktatnm a gyerekeket, hogy tőlük kisebbekkel tudjanak bánni, ha van kistesójuk már, ha nincs.


A katonaság intézményének régen volt értelme (honvédelem), ma viszont alapvetően a haditechnika az úr, tehát technikai tárgyak kellenek, számtech, de akár rakétaelhárításról is lehetne tanítani, de én nem tenném kötelezővé, csak választhatóvá, érettségi után meg úgyis lehet szakosodni.

2021. jan. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Vagy mindenki tanulja mindkettőt, vagy egyiket se.

A tököm tele van az állandó szexizmussal.

2021. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát katonai alapismeretekre így 2021ben nem hiszem hogy túl nagy szükség lenne. A csecsemőgondozás meg olyan hogy tényleg van mindenkinek vagy senkinek. A legtöbb fiú is valószínűleg apa lesz felnőtt korában szóval nekik is jól jönne nemcsak a lányoknak. Egyébként meg hasznos lenne de általános iskolában én az ilyen tantárgyakat utáltam a legjobban/tartottam a legfeleslegesebbnek inkább matekoztam volna vagy valami hasonló tanulós tantárgy. Egy 13-14éves még (remélhetőleg) amúgy is messze van a gyerekvállalástól. Középiskolában ilyen szempontból jobb lenne de már így is olyan sok órája van szinte az összes gimnazistának. Pl. nekem minden nap 7 órám van és 1 nap van 8 aminek 16:15kor van vége. Nem hiányozna ha még egy nap egy ilyen tantárgy miatt kellene plussz órát bent lennem, az meg főleg nem hogy betegyék 0.órába.
2021. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anettbp ***** válasza:
100%
Sok országhoz képest nálunk rettenetesen sok a kötelező tantárgy, sőt csak az van. Sokkal észszerűbb és nem mellesleg kevésbe megterhelő lenne, ha lenne 5-6 kötelező és emellé lehetne 3-at választani. Szívesebben tanulják a srácok azt, ami nem kötelező, amiről úgy gondolják, hogy ők választották. Ezekbe a választhatókba tenném a kérdésben szereplő tárgyakat is.
2021. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
72%

Egy lányra/nőre nem szabad rákényszeríteni, hogy gyereket vállaljon ha nem akar. Ellenben az is nagyon szexista, hogy fiúknak pedig senkinek sem jutna eszébe háztartástant és csecsemőgondozást tanítani. Nem tudok egyetérteni a nőnek a konyhában a helye felfogással, a 21.sz-ban élünk és nagyon károsnak tartom ezt a felfogást.


Feminista

/L

2021. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!