Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben halasszak...

Ilyen helyzetben halasszak vagy ne?

Figyelt kérdés

Anglisztika szakos hallgató vagyok az SZTE-n. A 3.szemeszterem végén az alapvizsga nem sikerült, most kezdeném a 4.szemesztert de mivel nincs meg a vizsga így nem tudok anglisztikás kurzusokat felvenni, csak specializációs tárgyakat, ami összesen csak 11 kredit, viszont nekem kb 30kreditet kellene teljesítenem félévenként, hogy meglegyen a 180kredit az utolsó félévem végére.

Ha a vizsga sikerülne is a kövezkező félévben, annyi kreditet kellene behoznom, hogy szinte biztos a tervezett 6 félévet meg kellene toldanom legalább egyel ahhoz, hogy mindet teljesíteni tudjam.

Ilyenkor mit csináljak? Ha most folytatom tovább akkor a 7.félévem őszre esne, a téli vizsgaidőszakban is ugyanúgy folyik minden és le lehet diplomázni? Ha halasztok akkor a halasztás alatt megcsinálhatom-e az alapvizsgát, vagy csak azután, hogy visszamentem?

Mi jár azzal ha a tervezett 6 félévnél többet kell csinálnom? Nagyon felborítja a dolgokat?

Nem tudom eldönteni, hogy halasszak-e vagy inkább folytassam azzal a néhány kurzussal az egyetemet és több szemesztert csináljak a tervezettnél.

Akik már voltak hasonló helyzetben mit csinálnának?



2021. febr. 3. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha vannak szab.válok, azokat kellene letudni és akkor kredit is lenne elég egy félévre.

Aki halaszt, az tulajdonképpen passziváltat, tehát nem vehet fel tárgyakat és értelemszerűen nem vizsgázhat, nem jár diákigazolvány sem stb.

Az egy félév csúszás rendben van, jár arra is még a támogatott félév és van téli államvizsga időszak is.

Én nem passziváltatnék, hanem mennék tovább a felvehető tárgyakkal és készülnék az újabb alapvizsgára.

2021. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!