Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam a jelenleg...

Nem érzem jól magam a jelenlegi egyetemi szakomon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, nem ismertek kicsit sem, de ez most egy általánosabb kérdés lesz ebben a témában.

Egyáltalán nem élvezem azt a szakot, amit jelenleg tanulok az egyetemen. (tanári) Nem is szerettem volna ide jönni, nincs hozzá semmi motivációm, mert tudom, hogy nem éri meg és nem ez az én pályám. Külső nyomás által csak gyorsan választottam valamit, mert a környezetmben mindenki ezt szajkózta, hogy márpedig muszáj egyből egyetemre mennem, holott éreztem, hogy nekem kell egy kis szünet átgondolni, hogy mit szeretnék pontosan, mert sajnos én magam sem tudtam.

Aztán rájöttem időközben, hogy ez tényleg nem nekem való, és az államilag támogatott félévek száma is véges, márpedig nem nagyon engedhetek meg magamnak önköltségest.

Szóval úgy érzem, hogy ezt a félévet még teljesítem, aztán ha még nundig ilyen érzelmek kavarognak bennem, otthagyom az egészet, és jegelem a diploma témát kis ideig, majd akkor visszatérek rá, ha felkészültem és tudom mit szeretnék. Nem akarok 25-26 évesen ott állni egy tanári diplomával a kezemben, amiről tudom, hogy nem is élvezném, ilyen megbecsültségért meg végképp nem. Úgy érzem, lépnem kell. Tudom, az én hibám, hogy nem álltam a sarkamra korábban, de nagyon nem elfogadó ezzel a családom, hogy nem diplomázok egyből gimi után. Szeretnék ezen felülkeredni a tavaszi félév végére.

Ti mihez kezdenétek B tervként a helyemben? Úgy érzem az a hatásos, ha egy konkrét tervvel állok eléjük.

Végezzek el egy szakmát és dolgozzak mellette? Milyen szakokat éri meg most kitanulni? Persze kis idő elteltével diplomát is szeretnék szerezni, hiszen annak vagyok a híve, hogy jobb több lábon is állni,illetve addigra kiismerem magamat, hogy mit szeretnék pontosan.

Köszönöm, ha adtok tanácsot ezzel kapcsolatban, nagyon nehéz elindulni ezen, és ezt meglépni.

Sajnos szinte felőröl egy az egész időszak, tiszta stressz minden napom emiatt.



2021. febr. 7. 14:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, becsúszott néhány elírás: *környezetemben, mindig.
2021. febr. 7. 14:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi érdekel? Így elég nehéz bármit is mondani/tanácsolni, hogy semmit sem tudunk rólad. Reál tárgyak mennek pl?
2021. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, azt véletlenül kifelejtettem.

Sajnos nem igazán, azok pont nem. Humános beállítottságú vagyok, a nyelveket és az irodalmat szeretem. A matekkal még elvagyok, bár abból rámférne egy kis korrepetálás, gimiben elég borzalmas volt a tanárom. Viszont talán egy jó felkészítéssel újra menne.

De most elsősorban nem szakváltáson gondolkodom, nem szeretnék még egy ilyenbe belefutni, inkább más opciót preferálnék egyetem helyett egy kis ideig. Szerinrem azidő alatt tisztulna számomra is, hogy mi az, ami nekem való.

2021. febr. 7. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmennék dolgozni. Nem diákmunkára, hanem valami "rendes" helyre, ha tudsz idegen nyelven, még jobb. Nem lesz magas a fizetésed, de hátha egy kis tapasztalat segítene orientálódni, hogy mégis mi érdekel. Emellett javaslom a felvi vagy az okj-k nézegetését, ha tetszik valamelyik szak/szakma, keress embereket akik oda járnak és tudnak róla mesélni.
2021. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!