Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan lehet szakdolgozathoz...

Boo666 kérdése:

Honnan lehet szakdolgozathoz szakirodalmat szerezni online?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatomat írom, az egyetemek és könyvtárak zárvatartása nyilván nem túl előnyös, így keresem a lehetőségeket, hogy lehetőleg pdf formátumban szakirodalomhoz jussak. Folyóiratokat és magazinokat többnyire találok, de ezekből nem nyilván nem lehet szakdolgozatot írni.

2021. febr. 7. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ncore, piratebay, mek.oszk.hu
2021. febr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégis miből akarnál? Pl. digitális tankönyvtárban fent van egy csomó tankönyv, szakkönyv, és ott vannak az ingyenesen hozzáférhető tudományos adatbázisok és szaklapok.
2021. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Én egy részét történetről szedtem le. Egy részét google kereséssel. Ha megvolt a könyv címe, akkor beírtam a Google-ba, hozzá írtam, hogy pdf, vagy letöltés.

Szabványokat, kézikönyveket a munkahelyemről tudtam szerezni.

Plusz netes szakcikkek.

2021. febr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válaszomat még annyival kiegészíteném:


"Folyóiratokat és magazinokat többnyire találok, de ezekből nem nyilván nem lehet szakdolgozatot írni."


Forrásjelöléssel simán, persze csak megalapozott forrásból, szakmai cikkeket, publikációkat. Főleg az idegen nyelvűeket szokták külön pozitívan értékelni. Természetesen megfelelő hivatkozással.

2021. febr. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3-hoz

történetről=torrentről


Autokorrekt...

2021. febr. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szakmai folyóiratokat, publikációkat simán lehet hivatkozi.

amúgy google scholarba (google tudós talán magyarul) írd be a témádat, egy-egy kulcsszavadat és ott találsz publikációkat, könyveket is.

egy részüket el tudod olvasni scholaron keresztül ha meg nem akkor mehet a torrent, digitális könyvtár, etc.

érdemes körülnézni az egyetemed oldalán hogy milyen szakmai publikációs listához van hozzáférésed az egyetemi felhasználóddal, na ott is bátran keresgélhetsz. ez sokszor a könyvtár honlapján szokott fent lenni vagy egy hallgatóknak füln valahol a fő honlapon

2021. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!