Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne értelme újra fekifutni...

Lenne értelme újra fekifutni az emelt érettséginek?

Figyelt kérdés

Még 2018-ban felvételiztem a pécsi orvosira, ahova fel is vettek, azonban sajnos a mostani vizsgaidőszak alatt súlyosan lebetegedtem (nem covid), amiből a lábadozás sajnos meggátolt abban, hogy eredményesen vizsgázzak. Mivel a tavaszi félévemben az előző év végén nem sikerült tárgyakat pótoltam, a 2 félév alatti 36 kredit nem sikerült, tehát mindenképp újra kell jelentkeznem ha nem akarom fizetősön folytatni.


A dilemmám ezzel kapcsolatban az, hogy anno 419 ponttal vettek fel, eléggé súrolta a ponthatárt. Ennél csak 2 évben lett magasabb a ponthatár (2016-ban 420 és 2019-ben 422), azonban ott van bennem a félelem, hogy mivan ha most megint megugrik (a tavalyival ellentétben elég sanszos, hogy idén lesz újra szóbeli), és emiatt lecsúszok róla.


Ti mit gondoltok erről? Nekifussak még egyszer egy emelt biosznak (anno az írásbelim 91%, de a szóbelim nem ment a legjobban, 82-re rontottam), vagy felesleges?



2021. febr. 9. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemesebb lenne újraérettségizned, hogy biztosabb legyél benne, hogy felvesznek. Engem tavaly nem vettek fel, a bioszt azóta újraírtam, így van 416 pontom. Én nem mernék kockáztatni, így a kémiát is újraírom. Nem vesztesz vele semmit, max a vizsgadíjat, valamint az anyag átismétlésével biztos nem lesz gondod, az orvosis tömérdek mennyiségű anyag mellett az érettségi anyaga semmi lesz neked.
2021. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
HA AZ előző tanévben nem volt meg a 36 kredit, akkor most már fizetősőn vagy? Valahogy nem értem.
2021. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az előző tanévben az őszi félévem passzív volt, így nem számított bele (mindig az utolsó 2 egymást követő aktív szemesztert veszik figyelembe), a 2018/2019-es tanévben pedig pedig sikerült a 36 kreditet megszerezni.
2021. febr. 10. 11:07
 4/6 Banna97 ***** válasza:

Én a helyedben nem ugyanabból érettségiznék. Inkább nyelvvizsga ha még nincsen.

Mert szerintem arra nincsen garancia, hogy javitasz vagy sem.

2021. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgával nem lesz több pontja, mert a két emelt kitölti a max 100 pluszpontot.
2021. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SAMpernatural ***** válasza:

"Soha ne add fel"


Szerintem fuss neki ,sok sikert!

2021. febr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!