Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanév vége után érdemes...

Tanév vége után érdemes megtartani a tankönyveket, füzeteket?

Figyelt kérdés
Ti megtartjátok vagy kidobjátok?

2021. febr. 10. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes nagyon is
2021. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
érettségire abból fogsz készülni
2021. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig megtartottam, később még jól tud jönni.
2021. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sosem néztem bele utána, egyedül egyetemen láttam értelmét, mert ott tényleg mondanak plusz dolgot előadáson, ált. és középsuliban kb. soha, csak ami benne van a könyvben is
2021. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A füzetek elrakosgatása szerintem eléggé egyéni preferencia kérdése, illetve talán attól függ, hogy mennyire vezetted szépen a füzeteidet. Én már sokszor egy-egy témazáróra való készülés során is arra jöttem rá, hogy tök sok olyan félmondatot jegyzeteltem le, amit akkor és az utána következő órákon még nyilván értettem, de hetekkel később már ötletem sem volt hogy mire gondoltam ott. Ezért én füzeteket soha semmiből nem tettem el, kivéve a matekos magántanáros füzeteimet, ennek ellenére mindenből ötöst kaptam.


A könyveket nem is kérdés hogy érdemes-e megtartani, mi szinte az összes tételünket azokból dolgoztuk ki. Mivel a tanárok akik majd szóbeliztetnek szintén azokból tanítanak, ezért szeremcsésebb azokra hagyatkozni mint az online kidolgozott tételekre. Itt is van egy kis "szórás" azért, én pl idegennyelvi könyveket, matek, fizika, biosz, művészeti etc. könyveket nem tettem el soha, de a nyelvtan, irodalom, töri könyveket mindig. Szóval én azt mondanám hogy ahogy érzed, igazából a könyveket sem kötelező, nálunk sokan simán megvettek érettségi előtt minden tárgyból 1-1 érettségire felkészítő könyvet, aztán csak azokból készültek.

Olyan sok helyet mondjuk 4 évnyi könyv azért nem foglal, tehát azokat amik totál feleslegesek, mint ének, rajz etc. nyugodtan dobd ki, a többit meg max ráérsz gimi után.

2021. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor azokat már most kidobhatom! :)
2021. febr. 10. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy tárgyból megtartottam a füzeteimet, és gyakran abból néztem utána dolgoknak. Már egyetemista vagyok, az általános iskolás füzeteimet nem használom (de megvannak, szépen időrendi sorrendben), de az összes gimis megvan, sorrendben és bizony gyakran előkeresek régi dolgokat belőle. Volt, hogy másoknak is segítettem azzal, hogy valaminek utánanéztem a füzetemből.


A többi tárgyat addig tartottam meg, ameddig úgy éreztem, hogy még kelleni fog (érettségiig).

Könyveket semmit nem használok a régi dolgokból, visszaadtam a sulinak, odaadtam ismerősnek. Néhány füzetem nagyon értékes, jó vázlatot tartalmaz, de már sosem fog kelleni.


Ha nagyon rondán jegyzetelsz, nincs értelme a füzeteket őrizgetni. Ha nem a könyvből tanulsz, nem fontos azokat megtartanod.

2021. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Átlagos de akkor rakom a gyújtós papirok közé! :)
2021. febr. 12. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!