Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt érettségi...

Biológia emelt érettségi tényleg olyan nehéz, hogy atyaúristen?

Figyelt kérdés

Sokan a környezetemben óva intenek tőle. Most találtam ki még pár hete. Megcsináltam egy emelt feladatsort szerény tudásommal és 40%-os lett. Ekkor olyan motiváció elkapott, hogy azonnal jelentkeztem az érettségire belőle de lehet, hogy utólag visszagondolva mély vízbe dobtam magam.


Cél legalább egy 50-60% os érettségi.


Ez alatt a pár nap alatt már elkezdtem tételeket kidolgozni és a bevezetést a biológiába meg a prokarióta sejteket tételt ha felkeltenek álmomból, akkor is oda-vissza elmondom. Ezen kívül a növénytanból van némi ismeretem de ennyi.


Mit gondoltok? Szerintetek meg lehet csinálni így vagy el fogok hasalni?



2021. febr. 11. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod tudni csinálni, ne izgulj. Készülj, gyakorold a feladatsorokat. Szerintem többet is el fogsz érni mint 60% ha ilyen komolyan foglalkozol vele. Hajrá


Az meg hogy más mit mond a környezetedbe ne érdekeljen, inkább legyen az is motiváció, mutasd meg nekik hogy képes vagy rá.

2021. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. febr. 11. 13:28
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Atyaúristen. Összeszarom magam.

Őszinte tanács.

Bármely biosz szakos egyetemen kb hetente annyi a tananyag, mint amitől te most összecsináltad magad.

Döntsd el, és csináld meg. Vagy menj el bolti pénztárosnak.

2021. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is simán menni fog! Mindenképpen az előző feladatsorokból készülj, hozzászoksz, hogyan gondolj. A felkészüléshez ajánlom még a mozaikos biológiai könyveket.
2021. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves hármas, a kérdező nem biztos, hogy emelt szinten, vagy fakultáció keretén belül tanulja a biológiát, áLtalános szinten a tanárok pedig nem is adják le rendesen az anyagot, tiszelet a kivételnek. Nekem a kérdésből pedig nem az jött le, hogy összecsinálta magát.
2021. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a 80-90% a célod, simán megleszel májusig. Esetleg olvasd el Nagy Etele összefoglalóját, az ráépül a követelményrendszerre és egy 60%ot simán elérhetsz vele.
2021. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én szakgimibe járok, egyáltalán nem tanultunk bioszt, de én is jelentkeztem emelt érettségire, önszorgalomból tanulok rá itthon, bár eléggé aggódom, hogy nem fog sikerülni, 80% a célom. Lenne e kedved együtt készülni? 19L
2021. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 Van a suliban fakultációs lehetőség de én beszéltem azokkal akik odajárnak és negatív tapasztalatokkal tudnak beszámolni. A tanáruk a legelső fakultációs óráján kijelentette, hogy keressenek magán tanárt mert az ő segítségével senki nem fog tudni leérettségizni még középszinten sem.


Ráadásul ha valamit kérdez és nem tudnak válaszolni akkor folyamatosan cseszegeti őket, hogy ti hülyék vagytok, nincs értelme itt ülni, középszinten is elhasaltok, stb, stb...

Ráadásul tételeket sem kapnak, csak megmondja a következő órára mit kell kidolgozni, megtanulni és aztán abból áll az egész óra, hogy érettségi feladatokat oldanak meg.


Én meg úgy voltam vele inkább készülök egyedül mert ezt itthon is lehet.

2021. febr. 11. 19:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát pont erről beszéltem. Ami egyébként nevetséges.
2021. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a biosz emeltet tartom a legnehezebbnek. Nem emelteztem bioszból, a véleményem oka, hogy ehhez a tárgyhoz nem tartozik kapaszkodó. Nincs atlasz, függvénytáblázat, szöveggyűjtemény, szótár... Szóval minden elismerésem.

Egyébként simán menni fog neked, jó a hozzáállásod.

Én annó egy tárgyból februárban 30% körüli feladatsort írtam, és végül 86%-ot értem el élesben. Csak el kellett kezdeni tanulni.


Sok sikert!

2021. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!