Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a munkalehetőségek a...

Mik a munkalehetőségek a turizmusban?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási szakképesítésem van ezen a szakon, gondolkodtam, h megcsinalom az alapképzést is, de nincs hozzá túl nagy affinitásom főleg a jelen helyzetben, és egyáltalán nem tudom megéri-e még erre vagy 2 évet szánnom?!


A másik meg, hogy én csak a turizmusban tudom magam elkepzelni, ez mindig is így volt, nem szeretnék váltani, de a mostani járványhelyzet miatt reménytelennek érzem a helyzetet jelenleg...a másik bajom meg a turizmussal az a fizetés a befektetett munkaidő és energia függvényében.


Van olyan területe egyáltalán, ami relatíve jól fizet és megéri csinálni?


Szállodai recepciós nem tetszik, max átmenetileg, de sztem az egyik leginkább alulfizetett meló a turizmuson belül. Idegenvezető tetszik, főleg az, ahol nem az van, hogy elutazok a csoporttal x napra, hanem pl Budapesten néhány óra alatt csoportokat vezetek körbe a városban stb. De úgy tudom hogy idegenvezetőként nem lehet főállasban dolgozni, tehát max mellékállásként válna be.


Tehát van valamilyen olyan ága ennek a területnek, ami akár csak közvetve kapcsolódik a turizmushoz és ami tényleg szerethető, változatos és mégis meg lehet belőle jól élni, tehát nem nevetségesen kevés a fizu??


Nagyon várom az ilyen ötleteket, mert tudom, hogy változatos a turizmus és épp ezért szerettem mindig is, mert annyi a lehetőség benne, csak nem tudom mit kezdjek vele egyáltalán ebben a helyzetben. Elég értelmetlennek tűnne pont most ebben diplomát szerezni.



2021. febr. 12. 17:34
 1/1 anonim válasza:
Ez engem is érdekel!
2021. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!