Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne izguljak...

Mit tegyek hogy ne izguljak ennyire?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a kisérettségim magyarból és töriből(szóbeli)

és baromira izgulok mert én általában feleléseknél is le szoktam blokkolni,stresszhelyzetekve meg pláne,meg annyira izgulok sokszor hogy már napokkal előtte alig alszok..meg bizonyítani is akarok elsősorban a tanároknak,de magamnak is, hogy lefelelek ötösre de 20 tétel van ami eléggé sok és félek hogy összekeveredek...

Tudnátok valami tippet adni,mit csináljak hogy ne izguljak ennyire?

És mire számítsak,hogy zajlik egy ilyen vizsga?



2021. febr. 14. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az első kérdésre tudok válaszolni: ne akarj a tanáraidnak bizonyítani, egyáltalán ne is gondolj rájuk! Csak a feladatra figyelj! A lelkiismereted tiszta: te megtettél mindent azzal, hogy tanultál.
2021. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az elsővel.

a második kérdésre, ha úgy csinálják ténylegesen, mint ahogy az érettségi szokott zajlani, akkor kihúzod a tételt, és lesz 10-15 perced kidolgozni magadnak a feladatot. A tételen mit kell érteni? címet, kis magyarázatot, pontokat amiket bele kell venned. Ez kb. megadja nagy vonalakban a vázlatát annak, hogy hogyan kell felépítened a feleletedet. Magyarnál valami feladat szokott lenni hozzá amit pluszba meg kell csinálni, vagy vers amit fel kell hozzá használni, törinél pedig forrásokat kell beleilleszteni - pont mint ahogy az esszéknél források alapján kell írni.

a kidolgozási idő alatt készíthetsz egy vázlatot, összeírhatod a szakkifejezéseket amiket bele akarsz illeszteni, akár egy-két átvezető gondolatot is az egyes részek között.

Ezt a vázlatot nem kell beadni / megmutatni a tanároknak, ez csak neked van.

Amire ügyelj: ne esszét írj. ez ne egy folyó szöveg legyen egyrészt mert erre ne mlesz időd, másrészt pedig mert nem azt akarják, hogy felolvass egy esszét. Inkább úgy gondolj erre, mint egy prezentációra. A prezentáción rajta vannak a főbb gondolatok de egy jó prezentációt nem a diákról olvasnak le.

Van rá esély, hogy belekérdeznek egyet-kettőt, de ezzel nincsen probléma! (nyilván ha 8-10 kérdést van még idejük feltenni akkor nem mondtál eleget, ezért próbálják kihúzni belőled, hogy te tudod az anyagot teljesen). De néhány kérdéssel is simán lehet még max pontos. Nekem az emelt töri érettségimnél belekérdeztek még azt hiszem 3 dologba. Az egyikre nem is tudtam válaszolni de le tudtam kb írni hogy honnan jöttek, hol jelöli őket a térkép (elfelejtettem a longobárd nép nevét, elmagyaráztam a térképen, a bizottság meg hülyéskedve rávezettt azzal, hogy hosszúszakáll). Max pontot kaptam így is.

2021. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legtöbben izgulnak kis érettségi előtt ez természetes de nekem mikor bementem és ki húztam a tételt le ültem és szinte nyugodtan tudtam a feleltet pedig a várakozásban még a nevemben se voltam biztos.
2021. febr. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!