Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiai emelt érettségire a...

Biológiai emelt érettségire a növényszövettanon belül az alábbi fogalmakat tudni kell?

Figyelt kérdés

A könyv amiből tanulok részletesen megemlíti az elsődleges merisztémákon belül a protodermát, periblémát illetve a pleromát. Valamint ezeket még külön négy kategóriába sorolja: csúcsmerisztéma, oldalmerisztéma, interkaláris merisztéma illetve merisztemoidok.


Mit gondoltok? Ezek benne lehetnek az emelt érettségibe vagy elég ha annyit tudok, hogy az elsődleges merisztémákon belül bőrszövetet képző, szállítószövetet képző és alapszövetet képző merisztémákat különítünk el (és pont)



2021. febr. 14. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem kell ilyen részletesen tudni. Ismerd az osztódószövetek és állandósult szövetek fajtáit, tudd őket jellemezni és ennyi.
2021. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a segítséget :)
2021. febr. 14. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Növényi hormonok működésével összefüggésbe hozható dolgok ezek, szerintem ilyen téren előjöhetnek. Ezek a tankönyvek mindent magolósan írnak le.
2021. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez benne van a követelményrendszerben
2021. febr. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül elolvastam őket, hogyha szembejönnek némi fogalmam legyen róluk de leginkább az egyes válaszát fogadtam meg.


De azért köszönöm szépen a válaszokat :)

2021. febr. 15. 07:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!