Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már nem tudom milyen életet...

Már nem tudom milyen életet akarok élni vagy hogyan oreintálódjak?

Figyelt kérdés

Szóval az az igzság hogy a kérdésem baromi összetett, azt se tudom hova írjam.


Végzős alapképzéses vagyok, lassan itt az ideje hogy az ember eldöntse merre tovább. Eddig a mesterképzés volt a cél. Tulajdonképpen meg most is az és izgat a külföld gondolata.


De az utóbb időben folyamatosan elbizonytalanodom mindennel kapcsolatban. Néha totál átlagos életre vágyom, munka, barátok, család. Ebből utóbbi 2 meg is van.


Néha viszont arra gondolok hogy mi van ha nem akarok átlagos életet? Nem a munkával van bajom, de nem tudom igazán, KONKRÉTAN mivel akarok foglalkozni (közgazdásznak tanulok amúgy). Ezt szeretem alapvetően, jól is megy az egyetem.


Néha ha interjúkat nézek (külföldi) színészekkel eszembe jut hogy mennyire más, mennyire különleges életük van és elkezd izgatni ennek a gondolata. Nem a pénz miatt.

Aztán egy-két hét múlva meg arra vágyom hogy valami nagy cégnél legyek valami komoly beosztásban nemzetközi területen pl. Aztán eltelik pár hét, történik valami és megint egy realisabb, csendesebb, atlagosabb életre vágyom.


Szóval összességében úgy viselkedek mint valami almodozó kamasz.:D És közben meg ki kéne találnom hogy mit is akarok az életemmel és mik lehetnek reális célok. A város ahol élek (vidéki egyetemváros) az otthonom, ugyanakkor tudom hogy itt nincsenek meg azok a lehetőségek amik igazán vonzanak. Szóval talán a helyemet se találom már.


Zavarodott vagyok és kissé céltalan. Volt már más is így? Hogy lehet ebből kilábalni?



#egyetem #cél #Eéletkezdés
2021. febr. 14. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok. Ebben a félévben fogok reményeim szerint végezni nemzetközi gazdálkodáson és nemhogy 5 éves, de még csak 5 hónapos céljaim sincsenek a diplomázás utánra.

Amivel én most próbálkozok az az, hogy mindig érdeklődtem a grafika és tervezés iránt, úgyhogy most ahogy időm engedi próbálok netről komolyabb dolgokat megtanulni ezzel kapcsolatban, és szép lassan egy protfóliót összeállítani. Jelentkeztem most mesterre, de nem vagyok benne biztos hogy akarom-e. Azt hiszem a grafika egy esetleges másik opció lehet számomra akár ügynökségi munka keretében akár szabadúszóként és akkor utazgatni különleges élményeket gyűjteni is tudnék a nélkül hogy valamilyen városhoz legyek kötve.

Szóval nem találtam még erre a kis kapunyitási pánikra megoldást de próbálok magamnak több opciót létrehozni amiből választhatok majd esetleg

2021. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!