Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin és gyógyszerészetin...

Orvosin és gyógyszerészetin hogy van a szakdolgozat?

Figyelt kérdés

Most fogok felvételizni erre a két szakra és kíváncsi lennék hogyan működik ez a szakdolgozat írás. A témáját nekem kell kitalálni, vagy megadott témákból lehet választani? Kb. mennyi idő van rá? Van segítség? Teljesen új dolgot kell kutatni, új összefüggéseket felismerni?


Elsősorban azoknak a tapasztalatai érdekelnének, akik már lediplomáztak, vagy valamely szak szakdolgozat írási metódusában jártasak.



2021. febr. 15. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát szerintem ezzel ráér később foglalkozni. Előszőr kerülj be és juss el a szakdolgozatig
2021. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Annyira nem ér rá, mert most kell eldöntenem mit írok be elsőnek. Feltehetőleg a két szakon másképp mennek a dolgok.


Örülnék ha nem redundáns "válaszokat" kapnék, köszönöm előre is.

2021. febr. 15. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon egyetem, tanár, téma függő... Általában utolsó előtti végén kell leadni a témaválasztós lapot, hogy miből írsz és melyik tanárnál (melyik intézethez tartozik).

- van, mikor te döntöd el, milyen témából szeretnél

- van, hogy kiírják a témákat (nagy témakörök), ezeken belül kapsz viszonylag nagy mozgásteret

- van, hogy nagyon konkrét témákat írnak ki, abból kell választani

- valahol te felkeresheted a tanárt, hogy nála szeretnéd írni az ő kutatási témáiból, valahol csak pl. felveszed a szakdolgozatos órát/szeminárumot/konzultációt valakihez (tárgyfelvételkor), és annak a témáihoz igazodsz (ezt főleg, ha nem érdekel semmi, vagy nem tudod eldönteni, merre mennél, egyébként mindenki igyekszik ahhoz a tanárhoz felvenni ezt, amilyen témában megírná a szakdolgozatot)

- akik pl. tdk-n voltak (egyetemi konferenciaverseny), ők azzal a témával mennek tovább (általában)

Ezeken kívül van olyan szakdolgozat, ami kb. ctrl c ctrl v kategória, tehát semmi újat nem mondasz, maximum szakirodalmat foglalsz össze... De lehet kapcsolódni komolyabb intézeti kutatásokba, tehát van, ami új összefüggésekre világít rá (és pl. belépő doktori iskolába). Van, hogy a tanár kutatási témáján belül tevékenykedhetsz, a téma így a követelményen már kívül esik, de újat itt sem fogsz mondani + a tanár érdeme az egész.

Idő viszonylag van rá, mármint főleg az 5. év már lazább az első 3-hoz képest, de azért ez nem az a kategóriás szakdolgozat, mint pl. egy 10 perces google kérdőív, amit egy hét/egy éjszaka alatt megírsz, muszáj időben nekiállni (bár halogatni amúgy sem túl szerencsés - aztán ízlés kérdése, valamelyik témavezető itt is, nem érdeklődik a konzultációk iránt, ha kérdésed van, írsz neki (talán válaszol is), de valakinél pl. kötelező a részvétel, ez megint attól függ)...

2021. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
* mármint utolsó előtti év végén kell leadni, az év kimaradt, bocsánat
2021. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Még mindig én vagyok: de egyébként tényleg ráérsz még ezzel foglalkozni...:D Néhányan azt sem tudják, mit keresnek ezen a szakon, vagy hogy vették fel őket, nem már első év előtt azon gondolkodni, mi lesz szakdolgozatkor...:) Ha érdekelnek témák, persze google scholaron (pl.) lehet olvasgatni mindenféle kutatásban, vagy belenézni 1-2 egyetemi tanár publikációjába, ha van olyan téma, ami érdekel már most, de tényleg ráér, mert csak alapozó tárgyak lesznek jóideig még...
2021. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ezt nem lehet előre tudni, hogy milyen témákat lehet boncolgatni, nem mindig van szabad választás. Elsősorban azért érdekel mert találtam egy témát, ami feltehetőleg új kapukat nyitna meg, de ha jól értem nagy rá az esély, hogy szakdolgozatban még nem foglalkozhatok azzal.


Valamint érdekelne még, hogy más tudományterületekkel össze lehet-e dolgozni, ha esetleg a saját témám kiterjed az alkalmazott matematika területére is, vagy csak diploma után, esetleg kutatóként? Nem tudom a szakdolgozat mennyire meghatározó az elhelyezkedés szempontjából. (Esetleg hasonló a viszony, mint a TDK és szakdolgozat közt)

2021. febr. 15. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Na, felvettek már egyáltalán valahova?
2022. júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, orvosira mentem végül.
2022. aug. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!