Egyetem szakváltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


2év után rájöttem hogy a szakom egyik része teljesen hidegen hagy, és a munkámhoz sem kell majd. Azt meg sem említve hogy nem is értem szóval igencsak nehézkes lenne a diploma.


Gazdinfón vagyok, és a szakom infó részét egyszerűen gyűlölöm, a gazdasági viszont nagyon tetszik.

Gazd menre váltanék és szerencsémre a mintatanterv sok helyen egyezik. Rengeteg gazdaságis tárgyam meglett gazdinfón ami kell gazdmenre is.


Az egyetlen különbség az lenne h gazdinfón államis voltam, gazdmenen pedig önköltséges lennék.


És a kérdés:

Ez a szakváltás lehetséges(Egyetemen belül!) úgy hogy a már gazdinfón tejesített tárgyakat elfogadtatom gazdmenre? Hogy van ez a folyamat?

Illetve ha államiról átmegyek önköltségesre de meglesz a diplomám a végén, akkor nem kell visszafizetni a másik szakon államin töltött féléveket?



Köszönöm a választ!



2021. febr. 19. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy karon belül “sima ügy” viszont ha két külön karon van akkor újra kell jelentkezni.
2021. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Javaslom, hogy keresd fel azt a tanulmányi osztályt, amelyikhez a GM tartozik. Ha szerencséd van, nem kell újra felvételizni, egyetemen belül megoldható az átjelentkezés. Ha nem, akkor újra kell felvételizned. Ebből a szempontból talán jobb lett volna, ha egy héttel korábban teszed fel ezt a kérdést, mert akkor jelentkezhettél volna a szeptemberi felvételi eljárásra - erre így valószínűleg maximum pótfelvételi keretén belül lesz lehetőséged. A tantárgyakat elvileg el fogják ismerni, legalábbis nagy részüket. De minderről az illetékes TO tud felvilágosítást adni.
2021. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 savanyújóska ***** válasza:
86%
Alapvetően a legrosszabb eset, hogy mindenre neked kell kreditelismerésit benyújtanod, amit egyedileg bírálnak el, nekem anno volt ilyen két egyetem, és két távoli szak között (mérnökiről kermarkra), a te helyzeted az azonos egyetem, esetleg kar (tippre BGE PSZK lehet) miatt valószínűleg egyszerűbb lesz, és van már rá protokoll, a szakfelelőst érdemes keresni,mint fentebb is írták.
2021. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

"Ez a szakváltás lehetséges(Egyetemen belül!) úgy hogy a már gazdinfón tejesített tárgyakat elfogadtatom gazdmenre? Hogy van ez a folyamat?"


Igen, lehetséges. Ha mások a bemeneti követelmények, akkor újra kell felvételizned, és utána elfogadtatnod a tárgyakat. Az infós tárgyakat el tudod szabválnak.


"Illetve ha államiról átmegyek önköltségesre, de meglesz a diplomám a végén, akkor nem kell visszafizetni a másik szakon államin töltött féléveket?"


Ha Magyarországon ledolgozod az elfogyasztott féléveket, ahogy annó azt vállaltad, akkor nem kell, (vagy ha vállalsz legalább 3 gyereket).

2021. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!