Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges valahol 2 év alatt...

Lehetséges valahol 2 év alatt érettségizni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és általános iskolai bizonyítványom van csak.

Van olyan iskola Budapesten ahol gyorsított képzés folyik? A 4 évet soknak vélem mivel akkor max 23 évesen lenne meg. :(


2021. febr. 20. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Szülők szoktak bejárni 2évesre,felnőttosztáyokat kell nézni.
2021. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
A Than Karoly Gimnaziumban (2.ker.) volt olyan anno, hogy 2 evet lehetett egy ev alatt estin elvegezni. Heti 2x voltak orak. Nezz utana esetleg, hogy meg most is lehet-e.
2021. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen úgy van. Esti gimikben is csak úgy 2 éves az érettségi, ha már eleve van szakmád vagy korábban elvégzett osztályod középsuliban. A szakmunkás bizit 2 évnek számolják. Ha a 8 általánosodon kívül nincs semmid, bizony kilencedikben kezdesz, és végig heti 2 napokat jársz be. Viszont az elfogadtatások miatt nagyon hiányosak a 9. évfolyamok, az is lehet hogy csak páran lesztek, bár ez sulifüggő.

Ha nagyon nem akarsz nulláról indulni, akkor azt hiszem van szintfelmérőre lehetőség, ahol levizsgázol mindenből az adott évre és úgy nem kell 4 évig elhúzni, hanem csak kettőt mondjuk. Bár ezzel nem vagyok nagyon tisztában, csak hallomásból tudom egy ismerősömtől aki esti gimiben igazgató, meg énis helyettesítettem ott. A legjobb ha a helyi suliddal beszélsz.

2021. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!