Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet tudni valamit egyetemi...

Lehet tudni valamit egyetemi szinten egyetem nélkül?

Figyelt kérdés

a minap az ismerősökkel azon vitáztunk, hogy meg lehet-e tanulni egy egyetemi szakot (pl: villamosmérnök) egyetemre járás nélkül online anyagokból, könyvekből stb.


mellesleg a félreértések elkerülése végett hozzátenném, hogy az nem fontos, hogy ez esetben az ember nem kap diplomát vagy bármit ami igazolná a tudását. a lényeg hogy így tanulva tudna-e annyit mint aki egyetemen tanulta ezt a szakot


szerintetek lehetséges-e? ha igen mennyivel lehet így nehezebb vagy mennyivel tartana tovább?



2021. febr. 22. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Önszorgalomból szerintem meg lehet, csak rengeteg munkával és önfegyelemmel jár, már olyan szempontból is, ha tényleg az egyetemi anyagot szeretnéd megtanulni, akkor rá tudd venni magad arra, hogy olyat is tanulj, ami nem érdekel, mert ugye neked így nem lesz ott a kényszer, illetve, hogy megtaláld a megfelelő forrásokat. Ami még fontos lehet szerintem, hogy azért nem lehet mindent könyvekből/videókból/tanfolyamokból elsajátítani, az a szemlélet, nehéz megmagyarázni, hogy miért, de szerintem emiatt nehezebb otthonról.
2021. febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%

Meg lehet tanulni. Nyilván nem minden egyetemi szakra érvényes ez.

Ha az ember érdeklődése, kitartása, energiája megvan hozzá, akkor elsajátíthatja a tudást egyetemi, sőt akár annál magasabb szinten is. Ez főként a tudás gyakorlati részére igaz. Hogy ne csak elmélet szintjén szerezz ismeretet, hanem mindazt tapasztald meg a valódi életben is.

Ahogy te is írtad, manapság rengeteg könyv, ill. egyéb anyag is elérhető. Már online is.


Az hogy mennyivel nehezebb, az több tényezőtől függ. Többek közt az ember érdeklődésétől és az adott szakterülettől. Nem utolsó sorban a környezetétől illetve hogy a világ vagy ország mely részén él.

2021. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtöknek a gyors válaszokat,ment a zöld kéz:).

amúgy erre nem is gondoltunk, hogy fölös tárgyak az egyetemek de akkor kicsit kibővíteném a kérdést. tehát a szak amit így tanulnál érdekel és a fölös része elhanyagolható. a "fölös" alatt olyat értek mint pl: ha villamos mérnökin kell tanulnod marketinget vagy bármit ami nem kimondottan a szakma része, ha lehet ezt így mondani.

2021. febr. 22. 22:52
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Ja nem teljesen csak és kizárólag ilyenekre gondoltam. #1-es vagyok. Hanem ugye egyetemen kitanítanak egy "szakmát" egy szakot tanulsz, de ott kb 6-7 féle (legalább) szakmához kellő ismeretet megtanítanak. Persze az alapozás az elején ugyanaz (az a 2-3-4 félév), de utána tudsz szakosodni és lehet, hogy a kötelező tárgyakból sem lesz mindenre szükséged, mert ahhoz a részterülethez nem nagyon kell és nem is érdekel annyira. Ezt tényleg nehéz így megfogalmazni. Másik példát hozok, ha nem gond.


Tanulsz az egytemen programtervező informatikusnak, akik tömérdek matematikát tanulnak kötelezően, de nincs szükség mindegyikre minden részterületen, ahova el tudsz ezzel a végzettséggel menni dolgozni. Pl. teszem azt képfeldolgozás érdekel, akkor oda sok magas szintű matematika kell, de pl. elmehetsz data analyst vagy data scientistnek is, ahova meg másik részére nincs szükség, vagy elmehetsz szoftverfejlesztőnek is, ahova nem is igazán kell magas szintű matamatika (analízis és a többi), így értettem, bár kissé hülye példát mondtam, de körülbelül erre gondoltam.

2021. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Én villamosmérnökin végeztem. Ha az a kérdés lett-e elég tudást felszedni egy olyan álláshoz, amit ezzel a diplomával tölthetsz be, akkor a válasz: lehet. Nyílván, csak egy szeletét használod a munka során, illetve vannak dolgok, amik csak ritkán jönnek elő. Nem árt egy átfogó tudás, de 99%-ban ugyanazokat kell tudni a mindennapi munka során az egyetemi dolgokból. Emelett meg folyamatosan tanulsz a munka során. Más-más kihívások jönnek, dr a terület állandó.

A másik, hogy ilyen diplomával óriási különbségek vannak a végzettek között szaktudásban. Aki végig 2-ekkel ment át, az jó eséllyel sok mindent felületesen vagy egyáltalán nem tanult meg. Szóval, ezt sem nehéz überelni.

Szóval, szerintem lehet, de ettől függetlenül, szerintem megéri egyetemre járni, legalábbis BSc-n mindenképp, és érdemes minél több tudással felvértezni magad, mert lehet rájössz, hogy nem is az a neked való részterület, amit eredetileg hittél.

2021. febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Persze, hogy meg lehet. Ezért nem is értem, hogy minek fizetek annyi pénzt érte (Anglia).
2021. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Elméletileg igen. Gyakorlatilag ezerből egy embernek van meg hozzá a szorgalma, kitartása, önfegyelme, erőforrásai, stb...
2021. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakmát igen, de szerintem nem elsősorban az egyetemi tananyag bebiflázásával, hanem munka közben. A tananyag nagy részét az egyetemista is elfelejti, mire a végére jut.
2021. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!