Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha befejezem az egyetemet,...

Ha befejezem az egyetemet, akkor vissza kell fizetnem a tanulmányi ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Jelenleg állami helyen vagyok. A 2. félév végén be szeretném fejezni az egyetemet. Viszont addig fogok kapni 5 hónapig tanulmányi ösztöndíjat az első félév miatt. A kérdésem az lenne, hogy csak a képzési költség felét kell majd visszafizetnem (vagy ledolgoznom) vagy a megkapott állami ösztöndíjat is vissza kell fizetni?

2021. febr. 28. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíjat nem kell visszafizetni.
2021. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%
Az ösztöndíjakat nem kell visszafizetned, csak a képzés költségét. Illetve azt sem feltétlenül; ha folytatod a tanulmányaidat, akkor ugyanúgy élnek a feltételek, de rád az a feltétel is vonatkozik, hogy a képzésben töltött idő kétszeresét kell Magyarországon ledolgoznod, ha nem akarod visszafizetni, szóval ha 2 félévet voltál összesen, akkor 2 évet kell itthon dolgoznod, 20 éven belül. Valaki úgy értelmezi ezt a helyzetet, hogy az első félév mindenhogyan ingyenes, tehát azt nem kell visszafizetni/ledolgozni. Nem tudom, hogy ez mennyire van így, ennek utána kellene járni.
2021. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ment a pacsi! A ledolgozással tisztában vagyok. 2 félév az 300 napnak felel meg, amire 2 évem lesz ledolgozni.
2021. febr. 28. 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Te nem befejezed, hanem abbahagyod.
2021. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!