Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Későn jöttem rá mi szeretnék...

Későn jöttem rá mi szeretnék lenni, és nem választottam megfelelő faktot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11.-es gimnazista vagyok, és nemrég jöttem rá mi is szeretnék lenni. Csak most.

Ahol tovább szeretnék tanulni, kötelező egy emelt magyar/történelem érettségi. (+ angol emelt, de az meglesz) Én csak angol és rajz faktra járok… már nem lehet átmenni…

Ha lehetne, inkább a történelmet választanám, de ugye nem vettem annyira komolyan mint az angolt. Sokat kellene tanulnom. Nagyon szomorú vagyok…


Valaki volt már ilyen helyzetben? Mit csináljak?

Hogyan tanulhatnék törit? Ha elkérem egy osztálytársamtól a füzetét, az már nagy segítség, nem?

Kérlek segítsetek… :(


Köszönöm előre is a válaszokat



2021. márc. 1. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Nem értelek. Még van másfél éved az érettségiig. Tanulj, és jelentkezz abból emeltre, ami kell. Nem csak a fakton lehet megtanulni az anyagot.
2021. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Azért próbálkozz még hátha át tudsz menni. Kérvény az igazgatónak, beszélgetés az érintett szaktanárokkal, osztályfőnökkel. Nem hiszem, hogy egy gimnáziumban, ne hagynák, hogy valaki fakultációt váltson, ráadásul ilyen gyorsan. Nálunk akármikor lehetett váltani, persze alaposan megindokolva.

Senki nem várja el, hogy 10-ben tudd hová mész tovább. Nálunk sokan jelentkezés előtt pár héttel jöttek rá.


Ha mégsem megy, csak simán add le a rajzot (gondolom azért leadni le lehet) és tanulj a fennmaradó energiából törit. Ha elkéred a társaid jegyzetét az nagy segítség, igen. Beszélj a töritanárral, lehet, hogy segítőkész, esetleg van javaslata.

2021. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Én is így voltam, de engem simán átengedtek másik faktra, sőt volt osztálytársam aki 12 év elején ment át, szóval ahogy mondták itt előttem is, utána kell járni kicsit.
2021. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden gond nélkül át lehet menni másik faktra, de mindenképpen kell vizsgázni az addigi anyagból. Érdeklődj a történelem fakultációt tartó tanárnál, akihez átmennél, hogy a te esetedben mi a teendő.
2021. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Rendben, még a héten megbeszélem a szüleimmel, és majd szólunk akinek kell.

2021. márc. 2. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobb baratnom 11-ben jött rá hogy nem akar semmit kezdeni a bio fakttal és 12-ben átment torire. Simán 80% feletti emelt töri érettségit tett.

De amúgy én meg érettségi után jöttem rá, hogy a biosszal szeretnek egyetemre menni és kihagytam egy evet -gap year- és újra leerettsegiztem. Semmivel nem vagy lemaradva, legalábbis minden behozható, ne aggódj.

2021. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán áttesznek.


Én végzős vagyok, biosz faktra jártam viszont nem voltam vele megelégedve és úgy döntöttem magam szeretnék rá felkészülni ezért írtam egy emailt az iskolának és azt hazudtam, hogy megváltoztak az elképzeléseim ezért le szeretném adni a faktot.

Engedélyezték, pedig biztosan látták, hogy bejelöltem emelt szinten a bioszt az érettségi jelentkezési lapon :D

2021. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!