Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember, akár...

Létezik olyan ember, akár itt, akár a történelemben bárhol, aki úgy végezte el az orvosi egyetemet, hogy a szülei alacsony iskolai végzettségűek voltak, semmiben sem támogatták, és zűrös körülmények között nőtt fel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már fogalmam nincs, hogy mit képzelek magamról, hogy ilyenekről álmodozom, és ha még fel is vennének, hogy végezném el, és mennyire lógnék ki a többiek közül...
2021. márc. 2. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, a háttered nem szabad, hogy meghatározza a jövőbeli lehetőségeidet. Ha orvos szeretnél lenni, mindenképpen érdemes megpróbálni, függetlenül attól, mik a szüleid vagy hogy nőttél fel. Nem minden orvostanhallgató orvosdinasztia tagja, vannak olyanok is, akik a családjukban az első diplomát szerzik pl.


Egyedül az okozhat problémát, hogy nem támogatnak - orvosi mellett nehéz annyi munkát vállalni, hogy fenn tudd tartani magad. Erre megoldás lehet, ha érettségi után kihagysz egy évet, amikor pénzt gyűjtesz, vagy ha már tt vagy az egyetemen, nagyob odateszed magad és megpályázol minden létező ösztöndíjat.

2021. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szeretetben nevelték, de szegény volt a család, nem tudták sem anyagilag, sem tanítással segíteni tanulmányait.

[link]

Válogatott sportolóként sem lehet könnyű orvosi, állatorvosi egyetemet végezni:

[link]

Az ő apja asztalosmester volt:

[link]

2021. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden családban nagyon nehéz annak, aki első diplomás lesz, ez orvositól független dolog. Szerintem ne gondolkozz, csak feküdj neki, és ha felvesznek, akkor is csak mindig az adott közvetlen problémán, helyzeten tűnődj. A kétségek csak gyengítenek.

Én egy kisgyerek mellett, elváltan mentem nappalira (nem orvosi), mellette dolgoztam, és nagyon kemény volt háromfelé szakadni.

Fiatal vagy, és ha ez a vágyad, élj vele. Ne negyven évesen jöjj rá, mint az egyik ismerősöm, hogy elvégzett egy őt nem érdeklő egyetemet, noha orvos akart lenni. De már nem lesz soha, mert olyan magas a tandíj, hogy nem tudná megfizetni.

Ess neki a tanulásnak. Mit veszíthetsz?

2021. márc. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!