Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Értékes-e és van-e értelme...

Értékes-e és van-e értelme egy ilyen PhD-képzésnek?

Figyelt kérdés

Erről biztosan megoszlanak a vélemények, de szívesen várok válaszokat. Van-e értelme, értékes-e egy olyan PhD, ami nem természettudományos, nem orvosi, nem műszaki, nem informatikai területen történik?

Melyik oldalra voksoltok: minden PhD-nak van értelme, hiszen addig is el kell jutni és nagyon jónak kell lenni (jobb esetben), hogy felvegyék a jelentkezőt és a PhD-képzés is több év munkáját jelenti, disszertáció megírásával vagy bármekkora munka is van mögötte (OTDK, nyelvvizsga, konferenciák, publikáció), valójában nem értékelhető?


A nyelvtudományi, irodalomtudományi, történelemtudományi PhD ér valamit egyáltalán? Mi a fontosabb: a belefektetett munka vagy hogy mire, hol, mennyire széles körben lehet használni?


Egy pszichológia vagy jogi PhD hol helyezkedik el a rangsorban?


Én jelentkeztem doktori képzésre, de hogy őszinte legyek, mégha engem érdekel is a témám és valóban nagyon újnak számít hazai körökben, mivel egy bölcsész doktoriról lenne szó, ezért nem vagyok benne biztos, hogy az én belefektetett munkámat és disszertációmat is annyira értékelnék, mondjuk átlagemberek vagy más kutatók, vagy annyira hasznos lenne, mint egy másik doktori.


Ti hogy látjátok ezt az egészet? Mi alapján lesz értékes egy doktori képzés, egy disszertáció?



2021. márc. 5. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Legalább oda írhatod a neved elé, hogy "Dr."

Amúgy őszintén, fogalmam sincs, nem bölcsészetet tanultam, hanem geológiát, nem tudom megítélni.

2021. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél ottmaradni oktatni, akkor a bölcsész PhD-nek nem sok értelme van, de persze ha szeretnéd megcsinálni, akkor hajrá!
2021. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!